Rusia “fundos aksidentalisht anijen e saj në Detin e Zi”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Marina ruse raportohet të ketë hedhur në erë një nga anijet e saj në Detin e Zi pranë qytetit jugor të pushtuar, Mariupol. Sipas raportimeve në Telegram, një mjet lundrues është përfshirë nga flakët pasi u godit nga një minë detare ruse.

Mësohet se ekuipazhi i flotës së Detit të Zi D-106 i mbijetoi incidentit.

“Afër Mariupolit, një mjet zbarkues i Flotës së Detit të Zi D-106 hasi në një minë detare,” thuhet ne postimet e bëra.

Të fundit

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Gazetari i...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

‘Sufllaqe nga qielli nuk bien më’/ Meta: Kush ka mendim ndryshe le të ngjitet në paralele

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese në Tiranë deklaroi se partia ka hyrë në një fazë të...

Spektakël i garantuar në derbin e Londrës, formacionet zyrtare të sfidës Arsenal-Chelsea

Arsenal-Chelsea premtojnë spektakël në ndeshjen e prapambetur nga java e 29-të e Premier League. Derbi i Londrës nis në orën 21:00 në “Emirates Stadium”. Ndërsa jemi...

Lajme të tjera

Web TV