test

Ten Hag: Cristiano Ronaldo nuk është në shitje, ai është në planet e Manchester United

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Trajneri i ri i Manchester United, Erik ten Hag e ka bërë të qartë se sulmuesi Cristiano Ronaldo nuk është në shitje këtë verë, pavarësisht dëshirës së portugezit për t’u larguar nga Old Trafford.

Cristiano ka lënë të njihet dëshira e tij për të gjetur një rrugëdalje nga klubi, pasi ai është i dëshpëruar për të luajtur në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Klubi, megjithatë, nuk duket i shqetësuar nga dëshirat e tij dhe planifikon ta ketë atë në skuadrën e tyre për 2022/23. Shumë është thënë dhe shkruar për numrin 7 kohët e fundit, pasi ai nuk është paraqitur për turneun parasezonal të Manchester United në Tajlandë dhe Australi.
“Ai nuk është me ne për shkak të çështjeve personale. Ne po planifikojmë një sezon me Cristiano Ronaldon. Kjo është e gjitha”. – tha Ten Hag . “Mezi pres të punoj me të. Cristiano nuk është në shitje. Ai është në planet tona. Duam sukses së bashku.”

“Kam pasur një bisedë të mirë [me Ronaldon ]. Kjo është mes meje dhe Cristianos, ajo që mund të konfirmoj është se patëm një bisedë vërtet të mirë së bashku.” Në vazhdim, trajneri i ri konfirmoi se Harry Maguire do të mbetet kapiten i klubit pavarësisht se anglezi është një figurë talljeje nga shumë mbështetës. Ten Hag më pas diskutoi nënshkrimet. Ndonëse këmbënguli se nuk do të fliste për Frenkie de Jong për shkak të kontratës së tij me Barcelonën, ai u pyet edhe për Christian Eriksen , i cili mendohet se është shumë pranë bashkimit.

“Ne duam të shtojmë lojtarët e duhur”, tha Ten Hag . “Ne kemi një skuadër shumë të mirë, po punojmë për të zhvilluar mënyrën tonë të lojës dhe mundësia është atje dhe ne do të godasim.

Të fundit

Ambasadori: Kam farkëtuar marrëdhënien më të fortë mes MB dhe Shqipërisë

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith u shpreh se gjatë 3 viteve të qëndrimit të tij si diplomat i...

Prej kohësh vuante nga sëmundja, ndërron jetë aktori i njohur

Aktori me famë botërore Donald Sutherland, i njohur për rolet në, “Klute” dhe “The Hunger Games”, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën...

Anglia zhgënjen në Frankfurt, barazim me gola ndaj Danimarkës

Anglia barazoi 1-1 me Danimarkën në Frankfurt, në përballjen e vlefshme për Europianin.  “3 luanët” realizuan të parët me Harry Kane, në minutën e...

Lufta me kancerin, studimi: Stresi, katalizator për përhapjen e metastazave

Tashmë prej një kohe të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që pikërisht tensioni konstant psikik është...

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë. Ndeshja përfundoi barazim 2-2, ku dy...

Lajme të tjera

Web TV