Rikthehet pas tre vitesh vrapimi i demave në Spanjë, dhjetëra të plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dhjetëra persona kanë mbetur të plagosur rëndë në ditën e gjashtë të festivalit kontravers spanjoll të vrapimit të demave.

Mes të plagosurve në qytetin e Pamplona-s, gjashtë janë në gjendje më kritike pasi kanë marrë goditje në pjesë të ndryshme të trupit nga brirët e demave. Të tjerët janë trajtuar për shembje dhe thyerje për shkak të rrëzimit apo shkeljes nga demat, tha Kryqi i Kuq spanjoll.

Një tufë e madhe me dema lëshohen në orën 8 të mëngjesit, teksa vrapojnë përgjatë rrugëve të ngushta dhe me kalldrëm të qytetit, ndërsa qindra pjesëmarrës mundohen t’i shpëtojnë.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV