Atmosferë fantastike në Durrës/‘Festa e Miqësisë’ mbledh qindra qytetarë në shesh (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Netët e fundit në qytetin e Durrësit kanë qenë të paharrueshme dhe me një atmosferë fantastike festive.

Në sheshin Iliria është organizuar prej 3 ditësh ‘Festa e Miqësisë’, e organizuar nga Bashkia e Durrësit.

Ky eveniment ka mbledhur qindra qytetarë që kanë pasur pjesë të pandashme të festës birrën Elbar dhe kanë shijuar muzikë live me artistë si Orgesa Zaimi, Mateus Frroku, Rea Nuhu, Landi Kademi etj.

Qytetarët, por edhe turistët që ndodhen në qytetin bregdetar momentalisht për sezonin veror të pushimeve janë bërë pjesë e festës duke e shijuar atë dhe duke krijuar një atmosferë për tu pasur zili edhe nga koncertet të cilave u bëhet jehonë e madhe në këtë periudhë.


Të fundit

Parashikimi i motit, 2 Tetor 2022

Moti do të jetë me vranësira e reshje shiu në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me diell dhe...

Horoskopi ditor, 2 Tetor 2022

Dashi: Marrëdhëniet romantike me Bricjapin dhe Gaforren janë momentalisht në një situatë nervoze. Në aspektin profesional tani mund të jeni të zënë në punë, është...

Barcelona vazhdon ecurinë pozitive dhe merr kreun, Lewandowski bën heroin sërish

Barcelona vijon rezultatet pozitive në La Liga duke arritur fitoren e 6 radhazi në kampionat. Katalanasit kanë mposhtur 0-1 në transfertë Mallroca me një gol...

‘Deklarimet e Doktorit njësoj si të Lulit’/ Elezi: Jemi në rrezik të vazhdimit të…

Ish-kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi, ka bërë një deklaratë të fortë, ku thotë se deklarimet e kreut të PD-së, Sali Berisha, ngjajnë...

Perla e Bajramit nuk mjafton, Milan triumfon në sekondat e fundit

Ndeshje e çmendur ka rezultuar sfida mes Empolit dhe Milanit. Kuqezinjtë po udhëhiqnin 0-1 me golin e Rebic, por Bajrami realizoi në shtesa duke barazuar...

Lajme të tjera

Web TV