Krimi në Maliq/ Si nisi sherri mes dy fermerëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbrëmjen e së hënës sherri mes dy fqinjëve tronditi Maliqin, ku një person mbeti i vrarë. Viktima e konfliktit u identifikua si Nestir Sotiri dhe autori Velo Azisllari.

Sakaq sot, janë zbardhur shkaqet e konfliktit mes dy fqinjëve. Dyshohet të kenë qenë sherri për qentë që autori Azisllari ka patur në shtëpi.

Ata shprehen se qentë janë bërë edhe herë të tjera problem në zonë, madje banorët e kanë denoncuar në një emision investigativ.

“Ka pasur probleme më para, por nuk e dimë. Nuk e kemi marrë vesh që të kenë ndonjë konflikt kaq, dy vite kemi që jemi kthyer nga Greqia”, shprehen fqinjët.

I shokuar nga ngjarja ka mbetur edhe vëllai i autorit, i cili i sapo kthyer nga Greqia.

“Në vitet që unë kam qenë këtu, ishin shumë shokë, shumë të dashur të respektuar. Nuk gjej fjalë të shprehem. Isha në gjumë, kur e shikon gruaja në televizor, hajde pak më thotë”, shprehet ai.

Ndërkohë, fqinjët shprehen se Nestir Sotiri dhe Velo Azisllari, nuk kanë pasur konflikte më parë mund të çonin deri në këtë ngjarje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Të fundit

Ballkani mposhtet minimalisht në Çeki nga Plzen, paraqitje dinjitoze nga suharekasit

Ballkani i pafat në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Conference League. Skuadra nga Suhareka u mund minimalisht...

Spektakël në Holandë mes Ajax dhe Marseille, AEK ”shokon” Brightonin në shtëpi

Shumë gola për një pikë në “Johan Cruijff Arena” të Amsterdamit, me Ajaxin dhe Marseillën që ndanë nga një pikë falë barazimit spektakolar 3-3....

Biden do dërgojë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore në Ukrainë

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare SHBA, Jake Sullivan, tha në një konferencë për shtyp, se Presidenti Joe Biden, do njoftojë Zelensky një paketë të re...

Duheshin 84 vota, Kuvendi shtyn rritjen e pagave për Kushtetuesen

Kuvendi nuk mundi të miratonte as këtë të enjte ligjin për Gjykatën Kushtetuese që parashikon rritjen e pagave për anëtarët e saj. Kjo për...

Ekzekutohet një 33-vjeçar në Shkodër, të dhënat e parae

Shkodër/Informacion paraprak   Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.F, rreth 33 vjeç,...

Lajme të tjera

Web TV