Rama përgjigje kritikëve: S’duan t’ia dinë për faktet! Të vrapojmë shpejt si Luiza Gega

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kritikave që ka marrë për mbështetjen ndaj sportistëve të kalibrit europian duke thënë se kur nuk duan t’ia dinë për faktet, duhet të bëjnë si Luiza Gega, të vrapojnë më shpejt.

Reagimi i Ramës në Twitter vjen pas një sërë reagimesh që erdhën nga pritja që iu bë kampiones shqiptare, e cila u shpall kampione e Europës në garën e 3000 metrave me pengesa. Rama shkruan se askush nuk i jep rëndësi as fjalëve që thotë vetë kampionia për ndryshimin e vendit.

“Si i bëhet kur s’duan t’ia dinë për faktet mbi çka është bërë, jo sot po prej kohësh tanimë për të mbështetur sportistët e kalibrit europian? Si i bëhet kur s’duan t’ia dinë as kur kampionia vetë thotë që gjithçka ka ndryshuar në mbështetje të saj? I bëhet si Luiza: Vrapo më shpejt!”, shkroi Rama në Twitter.

Të fundit

Biden dhe Zelensky firmosin marrëveshjen e sigurisë 10-vjeçare

Joe Biden dhe Volodymyr Zelenskyy kanë nënshkruar një marrëveshje dypalëshe sigurie 10-vjeçare që synon të ofrojë mbështetje për Kievin...

Habit studimi: Një natë pa gjumë mund ta plakë trurin tuaj me dy vite

Një studim i ri ka bërë të ditur se një ditë pa gjumë mund ta plakë trurin tuaj me dy vjet. Për studimin, në...

OKB: Mbushen 1000 ditë prej kur talebanët ndaluan arsimin e mesëm për vajzat

Kanë kaluar një mijë ditë që kur vajzat në Afganistan u ndaluan të ndiqnin arsimin e mesëm, sipas agjencisë së fëmijëve të Organizatës së...

Çifti postoi fotografi me njëri-tjetrin, Egla: Lëre rehat Bardhin!

Çifti Sara-Bardhi, asnjëherë nuk kanë kursyer për publikun fotografi nga përditshmëria e tyre. Sakaq, mbrëmjen e djeshme dyshja ka postuar disa fotografi, në një prej...

Si u realizua aksioni në Zubin Potok që sekuestroi armë e granata

Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme ka realizuar një aksion në Zubin Potok pas informacioneve inteligjente se disa persona posedojnë armë ilegale. Si rezultat...

Lajme të tjera

Web TV