Horoskopi ditor, 6 shtator 2022

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dashi

Shanset për të marrë një lajm të lumtur. Ju mund t’i ktheni paratë që keni dhënë hua. Kolegët tuaj mund të kritikojnë qëndrimin tuaj dominues. Puna vullnetare që bëni do t’ju ndihmojë të shikoni veten më pozitivisht. Bashkëshorti juaj do ju përqafojë me dashuri.

Demi

Presioni në vendin e punës dhe mosmarrëveshjet në shtëpi mund t’ju shqetësojnë përqendrimin. Mos shpenzoni shumë për argëtim apo kozmetikë. Do të jeni në qendër të vëmendjes dhe suksesi është shumë i arritshëm. Partneri juaj mund të bëjë diçka të mrekullueshme për ju.

Binjakët

Tregohuni të kujdesshëm gjatë ecjes. Shanset për të mbishpenzuar ose për të vendosur gabimisht portofolin tuaj. Mund të përballeni me humbje për shkak të pakujdesisë. Partneri juaj romantik mund t’ju bëjë lajka. Ditë e përshtatshme për të negociuar me klientë të rinj. Mundësitë e ardhjes së një mysafiri në mbrëmje. Do të ndiheni të bekuar.

Gaforrja

Meqenëse Hëna është në Bricjap, duhet të përqendroheni në shëndetin tuaj mendor që është thelbësor për rritjen shpirtërore. Ju mund të kapërceni të gjitha sfidat në jetë nëse qëndroni të fortë mendërisht. Kujdesuni për fëmijët tuaj. Jeni të talentuar me sensin e humorit. Kjo do t’u bëjë përshtypje njerëzve përreth jush. Ju do të bëni të mundur për të marrë dashuri të verbër. Por, ju gjithmonë shmangni njerëzit që kujdesen vërtet për ju dhe ju duan. Asnjëherë mos i keqkuptoni partnerët tuaj të biznesit që nuk i mbajnë premtimet e tyre. Ju duhet të flisni me ta për të zgjidhur çështjen. Mund të takoni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje në të kaluarën.

Luani

Mund të jeni nën stres që do të çojë në sëmundje. Mbani larg ankthin dhe ndjehuni të relaksuar me miqtë dhe anëtarët e familjes për të jetuar jetën në maksimum. Ekziston një shans i vjedhjes së sendeve tuaja me vlerë në zyrë, kështu që jini të kujdesshëm dhe mbani nën kontroll sendet tuaja. Një festë në shtëpi mund t’ju qetësojë humorin. Koha për të rënë në dashuri me dikë që ju pëlqen më shumë. Shprehni ndjenjat tuaja dhe filloni një jetë të re. Punoni me përkushtim për të ngjitur lartësi të reja në profesion. Mund të vizitoni vendet fetare.

Virgjëresha

Paqja juaj mendore do të prishet për shkak të qëndrimit të mikut tuaj. Një mik i vjetër mund të kërkojë ndihmë financiare nga ju sot. Mendoni përsëri përpara se t’i zgjatni dorën e ndihmës mikut tuaj pasi paratë e huazuara nuk do të kthehen. Ju mund të shpëtoni dikë nga fatkeqësia. Ju mund të merrni një telefonatë nga bashkëshorti juaj, i cili qëndron larg shtëpisë. Shmangni miqësinë me njerëz që thjesht ju humbin kohën. Do të shihni ditën më të mirë të jetës suaj martesore.

Peshorja

Kalimi i kohës me miqtë në mbrëmje do të jetë një përvojë e këndshme, por shmangni ngrënien e tepërt dhe pijet e forta. Paratë që keni investuar në të kaluarën do të korrin rezultate të frytshme. Bashkëshorti juaj do të bëjë përpjekje për t’ju dhënë gëzim dhe lumturi. Por, ndryshimi i papritur në disponimin romantik të bashkëshortit tuaj mund të shkaktojë mërzitje. Përfundoni punën tuaj në pritje përpara se shefi juaj ta marrë një shënim. Nxënësit e kësaj shenje të horoskopit do të humbasin kohën e tyre në televizor apo celular. Debati me disa nga anëtarët e familjes suaj mund të prishë qetësinë në shtëpinë tuaj.

Lexo edhe :  Netanyahu bisedë telefonike me Putin, e kritikon për qëndrimin rus ndaj luftës në Gaza

Akrepi

Mos nxitoni të merrni vendime me impuls të çastit mund të dëmtojë interesin e fëmijëve tuaj. Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet dhe do të keni më shumë fitime. Dikush nga rrethi juaj i ngushtë mund të reagojë ndaj çështjeve të caktuara që lidhen me gjendjen tuaj financiare, duke sjellë momente të vështira në shtëpi. Do të kaloni një kohë shumë të këndshme me të dashurin tuaj. Rivalët tuaj në punë do të marrin rezultatet e veprave të tyre të këqija. Duhet të largoheni dhe të fërkoni bërrylat me njerëzit në vende të larta. Një sërë mosmarrëveshjesh do të bëjnë të vetën dhe do e keni shumë të vështirë të pajtoheni me bashkëshortin.

Shigjetari

Vitaliteti juaj i ulët do të veprojë si helm kronik në sistem. Është më mirë të mbash veten të angazhuar në disa punë krijuese për motivimin e duhur për t’u marrë me diçka të keqe në jetë. Nuk do t’ju duhet të shpenzoni paratë tuaja, pasi një i afërm ka të ngjarë të vijë përpara për t’ju ndihmuar financiarisht. Është dita e duhur për të marrë besimin e prindërve në lidhje me projektet dhe planet tuaja të reja. Mos e zhgënjeni të dashurin tuaj, për të cilin mund të pendoheni në të ardhmen. Biznesmenët nuk duhet të ndajnë detaje për propozimet dhe planet e tyre të biznesit me askënd. Nëse e bëni këtë, atëherë mund të futeni në shumë telashe. Përpiquni të gjeni kohë për veten tuaj mes gjithë kaosit. Mund të gjeni kohë të mjaftueshme për veten tuaj. Një i afërm mund t’ju bëjë një surprizë, por mund t’ju prishë planin.

Bricjapi

Pavarësisht se jeni një ditë plot tension, do të jeni në gjendje të rifitoni energjinë tuaj dhe ju këshillohet të përdorni nivelin e lartë të besimit. Mund të shqetësoheni për disa probleme që lidhen me paratë. Vizita në një vend fetar ose në shtëpinë e një të afërmi duket e mundshme. Ka të ngjarë të mbeteni të zhytur në mendimet romantike dhe ëndrrat e kaluara. Kolegët tuaj do ta vlerësojnë punën tuaj. Shmangni udhëtimet e gjata, pasi kjo mund t’ju bëjë të lodhur dhe të dobët. Sot do të mbeteni shumë energjikë dhe shumë socialë. Jepini përparësinë e duhur anëtarëve të familjes tuaj duke ecur me kohën.

Ujori

Do të ketë dalje të vazhdueshme parash dhe mund të përballeni me vështirësi në grumbullimin e pasurisë. Njerëzit e afërt do krijojnë probleme në nivel personal. Vendasit e kësaj shenje të zodiakut që janë në fuqi punëtore mund të përballen me probleme në vendin e punës. Do të bëni gabime pa e ditur; në këtë mënyrë mbani barrën e të moshuarve tuaj. Dita pritet të jetë normale për biznesmenët. Njerëzit do të kërkojnë nga ju për këshillat tuaja të vlefshme dhe do të pranojnë çdo gjë që ju sugjeroni.

Peshqit

Kurseni energjinë tuaj për të bërë diçka kuptimplote. Do të përparoni në karrierë nëse merreni me individët e duhur. Dëgjoni këshillat e të tjerëve, nëse vërtet dëshironi të përfitoni sot. Sjellja juaj e ashpër mund të prishë marrëdhëniet me bashkëshortin. Mendoni për pasojat e mundshme të sjelljes suaj përpara se të bëni ndonjë gabim. Nëse është e mundur, shkoni për një shëtitje për të ndryshuar disponimin tuaj. Pjesa e përparme e familjes nuk duket të jetë e lumtur dhe e qetë.

Të fundit

Psikologjia e ngjyrave, ja si ndikon roza në trurin tonë sipas ekspertëve

Psikologjia e ngjyrave sugjeron që ngjyrat e ndryshme mund të kenë ndikim në humorin, ndjenjat dhe madje edhe sjelljet...

Irgen Çela flet për të atin: Luftonte me jetën dhe vdekjen

Irgen Çela, në spektaklin "DWTS", tregoi një pjesë të parrëfyer të jetës së tij. Ai foli për aksidentin e prindërve dhe sfidat e luftërat...

Gaza bën bilancin: 18,000 palestinezë të vrarë që nga fillimi i luftës

Ministria e shëndetësisë e Gazës e udhëhequr nga Hamasi pretendon se rreth 18,000 palestinezë janë vrarë që nga shpërthimi i luftës Izrael-Hamas pas sulmeve...

Përplasen dy trena në Itali, të paktën 17 të plagosur

Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në linjën Bologna-Rimini, në zonën Faenza (Ravena) të Italisë. Sipas mediave italiane deri më tani...

Muzeu i Luvrit rrit çmimin e biletave të hyrjes

Muzeu i Luvrit ka njoftuar se do të rrisë çmimet e biletave, gjashtë muaj para Olimpiadës, kur Parisi do të presë edhe më shumë...

Lajme të tjera

Web TV