test

VIDEO/ Nisin sërish kritikat ndaj Ronaldos, injoroi fansen pas ndeshjes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Cristiano Ronaldo refuzoi kërkesën e një fanseje (që në fakt ishte pjesë e stafit mjekësor të urgjencës në stadium) për një foto gjatë fitores 2-0 të Manchester United në “Europa League”, kundër Sheriff Tiraspol në Moldavi, të enjten në mbrëmje.

Portugezi shënoi golin e tij të parë këtë sezon për të përfunduar një seri prej shtatë ndeshjesh pa e gjetur rrugën e rrjetës. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” ka duruar një fillim të vështirë të sezonit nën drejtimin e Erik ten Hag, duke i filluar katër ndeshjet e fundit të “Djajve të Kuq” në Premier League nga stoli.

Megjithatë, Ronaldo shfrytëzoi mundësinë e tij të enjten në mbrëmje duke kthyer në gol penalltinë në pjesën e parë.

Teksa po hynte në tunelin e stadiumit, Ronaldo iu afrua një fanse, e cila duket qartë se kërkoi të bënte një foto me të. Kapiteni i Portugalisë tundi krahun në drejtim të fanses për t’i bërë të ditur se nuk ishte koha apo vendi për një “selfie”.

Ronaldo kishte të drejtë të refuzonte foton, pasi futbollistët zakonisht nuk ndërveprojnë me tifozët gjatë ndeshjeve. Sulmuesi veteran mund të akuzohet për mungesë respekti ndaj kundërshtarëve moldavë, meqë nuk pranoi të bënte foton në atë kohë.

Megjithatë, Ronaldo është kritikuar nga fansat në rrjetet sociale për qëndrimin e tij shpërfillës ndaj fanses, pasi shumë besojnë se gjesti që bëri me krahun e tij ishte i pasjellshëm.

Pavarësisht incidentit, Ronaldo dhe shokët e tij të skuadrës e lanë Moldavinë të lumtur, pasi morën fitoren e tyre të parë evropiane të sezonit. “Djajtë e Kuq” humbën 1-0 ndaj Real Sociedad në “Old Trafford”, në ndeshjen hapëse të “Europa League”, javën e kaluar.

Lexo edhe :  Inteligjenca artificiale mund të zbulojë nëse macja juaj ka dhimbje

Të fundit

Josa: Kualifikimi s’është i pamundur

I mirënjohuri Mirel Josa, i ftuar në “Euro 24” në News 24 tregoi këndvështrimin e tij për Spanjën në...

Holanda dhe Franca përplasen për kreun e grupit D, formacionet zyrtare të skuadrave

Holanda dhe Franca do të përballen në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në kuadër të Grupit D në Euro 2024. Të dyja skuadrat...

Lady Gaga bën daljen e parë publike pas thashethemeve për shtatzëni

Këngëtarja e njohur Lady Gaga është shfaqur për herë të parë në publik pas thashethemeve për shtatzëni, gjatë shfaqjes së saj në Las Vegas....

Hëna e Plotë e qershorit, shenjat e horoskopit që preken më shumë

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e parë të sezonit të Gaforres. Vetëm...

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë e fituar nga austriakët 3-1. Sfida...

Lajme të tjera

Web TV