Familja Pogba/ Mathias sulmon sërish Paul-in: “Je shoqëruar me kriminelë”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Paul Pogba dhe i vëllai i tij Mathias kanë nisur prej disa kohësh një luftë mes tyre e cila është kthyer tashmë në një çështje të njohur publike.

Mesfushori i Juventusit, akuzoi të vëllanë se ishte pjesë e një strukture mafioze e cila kishte për qëllim të zhvaste paratë e tij. Për një kohë të gjatë, akuzat dhe kundër akuzat vazhdojnë, ndërsa së fundmi, Mathias ngre shqetësimin se familja e tij është në rrezik pasi Pogba shoqërohet me kriminelë.

“Shumë njerëz do të shokohen dhe do të habitem nga ajo që po flas, por e vërteta është se Pogba është shoqëruar gjithnjë me kriminelë. Për këtë arsye familja ime dhe të dashurit e mi janë në rrezik. Këta njerëz Pogba i ka përdorur për të qenë i mbrojtur në rrugë, por edhe për punë të pista. Tashmë, ka nisur një konflikt edhe me ta, i ka tradhtuar dhe ka lënë familjen në shënjestrën e tyre.

Disa nga të afërmit tanë janë kërcënuar apo janë qëlluar për shkak të situatës që ka krijuar Pogba, kemi frikë t’i drejtohemi autoriteteve. Pogba duhej të mbante jashtë rrezikut mamanë tonë, por ai vetë ndjehet i sigurt pasi rrethohet me roje”, shprehet Mathias që thellon edhe më shumë plagët në familjen Pogba.


Të fundit

“Mirë se vini në Shqipëri, bukë, kripë dhe…”/ Berisha mesazh europianëve për protestën

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar lidhur me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor. Në një postim...

VIDEO/ Argjentina mposht Australinë dhe do të përballet me Holandën në çerekfinale

Argjentina fitoi 2-1 ndaj Australisë dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Botës, raund në të cilin do të përballet me Holandën për...

‘U burgos 3 herë për dhunë’, rrëfimi i 54-vjeçares që kërcënohet nga burri

Emisioni “Review” në Euronews Albania ka sjellë historinë e një gruaje në Kukës, ndaj së cilë është ushtruar dhunë për 30 vite nga bashkëshorti...

Vrasja e gruas shtatzënë/ Mjeku tregon nëse mund të shpëtohej foshnja

Mjeku Astrit Bimbashi deklaroi se nga ana praktike, do të ishte e pamundur që mjekët të ndërhynin pas vrasjes së gruas shtatzënë, Hamide Magashi,...

Fundi i krizës energjetike në Evropë është në horizont

Nuk ndodh shpesh që unë të jap lajme të mira, por gjykoj se këta parashikues ka të ngjarë të jenë më shumë pesimistë sesa...

Lajme të tjera

Web TV