Izrael-Shqipëri/ Ky mund të jetë fomacioni që kombëtarja do të zbresë në fushë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kuqezinjtë kanë zhvilluar dje seancën e fundit stërvitore në Durrës, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Shqipëria do të sfidojë Izraelin, në ndeshjen që do të luhet ditën e nesërme në orën 20:45, teksa ekipi i Edi Rejës ka mbyllur dje përgatitjet, dhe paraditen e sotme do të fluturojë drejt Tel Avivit në një udhëtim që pritet të zgjatë 3 orë e gjysmë.

Dje i pranishëm në stërvitjen e përfaqësueses ka zbritur edhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka, por edhe disa drejtues të tjerë.

Në këtë transfertë Edi Reja nuk do të ketë të gatshëm disa lojtarë, por nga grupi aktual që është thirrur, Myrto Uzuni është i vetmi në dyshim, edhe pse është bashkuar me grupin.

FORMACIONI

Teksa dhe ndryshimi i skemës do të vijë këtë ndeshje, ku trajneri italian pritet që të kalojë te moduli me katër mbrojtës, sa u përket lojtarëve mendohet që do ta nisin nga minuta e parë:

Etrit Berisha, Ardian Ismajli, Ivan Balliu, Elseid Hysaj dhe Frederik Veseli, që do të formojnë repartin e mbrojtjes.

Në mesfushë, e cila do të përbehet nga tre lojtarë dhe Nedim Bajrami përpara tyre, pritet të jetë me Gjasulën, Abrashin dhe Asllanin.

Ndërsa në sulm, Shqipërinë do ta udhëheqë drejt kërkimit të një fitoreje dyshja Broja-Cikalleshi, ndërkohë që Myrto Uzuni mund të aktivizohet në pjesën e dytë, si pasojë e shqetësimit që ka.KOM (1)


Të fundit

Basha dënon sulmin fizik ndaj Berishës: Kjo ngjarje duhet të hetohet

Lulzim Basha ka reaguar ndaj sulmit të Sali Berishës, që u godit sot nga një shtetas që hyri mes...

Lajm i fundit/ Bordi i Transparencës ul me tre lekë çmimin e naftës

Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 6 Dhjetor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në mbledhjen e fundit. Referuar të dhënave...

Gola dhe kërcime, Roy Keane tërbohet me lojtarë brazilian: “Ishte mungesë respekti, turp”

Gola, emocione, spektakël, Brazil dhuroi show, por jo të gjithë e kanë shijuar festën e tyre. Neymar me shokë u kujdesën që pas çdo...

SHBA reagon ashpër për sulmin ndaj Berishës: U skandalizuam, presim hetime të plota

SHBA reagon ashpër për sulmin ndaj kreut të PD-së Sali Berisha. Një zëdhënës i ambasadës së SHBA deklaroi  se askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron...

Dhunoi Sali Berishën, i riu me dëmtime të mëdha tek Trauma, vuante nga shëndeti mendor

Gert Shehu 31vjeç është autori që goditi me grusht Sali Berishën gjatë protestës së Partisë Demokratike. Ai ka përfunduar në spitalin e Traumës në Tiranë për...

Lajme të tjera

Web TV