Sot korrupsioni u bë me TURP

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga Elton Qyno

Nami sot, polici e madhe tek Ushtaraku, RENEA, Operacionale e Tiranës dhe çdo lloj kodoshi tjetër u ndodh me kamera live, u ndodh tek spitali Ushtarak.

Një mjek i kishte marë 200 mijë lekë të vjetra, një agjenti policie i natyralizuar si pacient. Goditja e ketij fenomeni kryqëzoi në mes korrupsionin në organet e institucioneve publike.

Mjeku u ndëshkua dhe as kredinë nuk ja lanë për ta paguar.

Situata është në lartësinë e duhur, për aq kohë sa një tufë policësh bëjnë dhe ‘hit-parade’ me kamera për ta reklamuar se goditja me metoda proactive ishte në lartësinë e duhur.

Personalisht më la një boshllëk nga mënyra se si e shitën.

Ishte njësoj siç shiste SPAK-u nja dy vite, në çdo analizë 6 mujore dhe 1 vjeçare, numrin e lartë të statistikave të goditjes dhe dënimit të fenomenit të korrupsionit nga 500 lekë deri në 5000 lekë tek policët rrugorë.

Sot u kap një cironkë!

Kur do vijë njëherë ajo ditë që kjo skuadra e sotme dhe ai agjente i infiltruar të dali me këtë regjinë e filmit, nga Kryeministria, Drejtoria e Policisë së Shtetit, Ministria e Brendshme, Ministritë e tjera, prokuroria, gjykata dhe Bashkia e Tiranës.

“…Kur do kemi ndonjë dasëm…ti bie njëherë kësaj virane…”-tha Kadri Roshi.


Të fundit

“Mirë se vini në Shqipëri, bukë, kripë dhe…”/ Berisha mesazh europianëve për protestën

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar lidhur me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor. Në një postim...

VIDEO/ Argjentina mposht Australinë dhe do të përballet me Holandën në çerekfinale

Argjentina fitoi 2-1 ndaj Australisë dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Botës, raund në të cilin do të përballet me Holandën për...

‘U burgos 3 herë për dhunë’, rrëfimi i 54-vjeçares që kërcënohet nga burri

Emisioni “Review” në Euronews Albania ka sjellë historinë e një gruaje në Kukës, ndaj së cilë është ushtruar dhunë për 30 vite nga bashkëshorti...

Vrasja e gruas shtatzënë/ Mjeku tregon nëse mund të shpëtohej foshnja

Mjeku Astrit Bimbashi deklaroi se nga ana praktike, do të ishte e pamundur që mjekët të ndërhynin pas vrasjes së gruas shtatzënë, Hamide Magashi,...

Fundi i krizës energjetike në Evropë është në horizont

Nuk ndodh shpesh që unë të jap lajme të mira, por gjykoj se këta parashikues ka të ngjarë të jenë më shumë pesimistë sesa...

Lajme të tjera

Web TV