Një tjetër pallat “në rrjetë”, Çuçi sekuestron 4 kate pa leje të ‘Myslym Shyri’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Katër kate pa leje të një pallati në zonën e ‘Myslym Shyrit’ në Tiranë janë sekuestuar sot, në kuadër të aksionit që qeveria ka ndërmarrë pas ligjit për sekuestrimin e objekteve pa leje.

Ajo që bie në sy është se këtë herë pallati është i përfunduar, ndoshta edhe me hyrje të shitura. Në total, sipërfaqja e sekuestruar shkon në 2700 metra katrorë.

I pranishëm në këtë aksion ka qenë vetë ministri Bledi Çuçi, i cili u shpreh se të tjerë pallate po verifikohen. Sipas Çuçit pallati i sekuestruar sot ka kate pa leje dhe ka një ndryshim në projekt, pas verifikimit do konfiskohet.

Ndërsa kryeministri Edi Rama shkruan në rrjetet sociale “VIJON OPERACIONI I LIGJZBATIMIT mbi çdo metër shtesë të ndërtuar pa leje për qëllim fitimi

*Atyre që thonë pse u kujtuat tani, u them jemi kujtuar që ditën e parë të punës, prandaj edhe kemi 10 herë më pak metra katrorë në shkelje të lejeve të ndërtimit, se sa kur e nisëm punën”.

Të fundit

14 vite në NATO/ Ambasada e SHBA del me mesazhin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar për 14 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Përmes një postimi në...

Shqipëria,14 vjet në NATO/ Begaj: Krenarë që jemi pjesë e aleancës më të fuqishme në botë

Presidenti i vendit Bajram Begaj, ka reaguar në rrjetet sociale për 14 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Ai shprehet se Shqipëria është krenare...

Vranësira dhe reshje shiu, si pritet të jetë moti gjatë ditës sot

Ditën e sotme, i gjithë vendi do të jetë në mbizotërimin e vranësirave dhe reshjeve të shiut. Gjatë mesditës dhe pasdites, intensiteti i reshjeve do...

Kursi i këmbimit, 1 prill 2023/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

Sot më 1 prill 2023, dollari amerikan blihet me 104 lekë dhe shitet me 105 lekë. Euro blihet me 112.9 lekë dhe shitet 113.6 lekë. Paundi...

1 Prill 1948 – Gjermania Lindore/ Sovjetikët ndalojnë qarkullimin e trenave ushtarakë

Trupat sovjetike, ndalojnë kalimin e trenave ushtarakë amerikanë dhe britanikë në zonën e tyre të pushtimit në Gjermani, duke kërkuar nga aleatët e luftës...

Lajme të tjera

Web TV