Bashkëpunim për zgjedhjet vendore/ Meta takim me Berishën në selinë blu

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta është parë jashtë ambienteve të selisë së Partisë Demokratike ku ka zhvilluar një takim që ka zgjatur rreth 40 minuta me kreun e kësaj force politike, Sali Berishën në zyrën e këtij të fundit.

Së bashku me të është parë edhe deputeti i PL, Petrit Vasili, ndërsa ende nuk dihet se me çfarë qëllimi është kryer vizita.

Më herët të dy liderët opozitarë janë dakordësuar për veprim të përbashkët kundër qeverisë së kryeministrit Rama, ndërsa kjo është hera e parë që Meta viziton selinë blu pas rikthimit në politikën aktive.


Të fundit

Basha dënon sulmin fizik ndaj Berishës: Kjo ngjarje duhet të hetohet

Lulzim Basha ka reaguar ndaj sulmit të Sali Berishës, që u godit sot nga një shtetas që hyri mes...

Lajm i fundit/ Bordi i Transparencës ul me tre lekë çmimin e naftës

Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 6 Dhjetor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në mbledhjen e fundit. Referuar të dhënave...

Gola dhe kërcime, Roy Keane tërbohet me lojtarë brazilian: “Ishte mungesë respekti, turp”

Gola, emocione, spektakël, Brazil dhuroi show, por jo të gjithë e kanë shijuar festën e tyre. Neymar me shokë u kujdesën që pas çdo...

SHBA reagon ashpër për sulmin ndaj Berishës: U skandalizuam, presim hetime të plota

SHBA reagon ashpër për sulmin ndaj kreut të PD-së Sali Berisha. Një zëdhënës i ambasadës së SHBA deklaroi  se askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron...

Dhunoi Sali Berishën, i riu me dëmtime të mëdha tek Trauma, vuante nga shëndeti mendor

Gert Shehu 31vjeç është autori që goditi me grusht Sali Berishën gjatë protestës së Partisë Demokratike. Ai ka përfunduar në spitalin e Traumës në Tiranë për...

Lajme të tjera

Web TV