Takimi Berisha-Meta, PD: Ramë plotësisht dakord për bashkëpunim në zgjedhjet vendore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Partia Demokratike ka zbardhur takimin mes kreut të Partisë së Lirisë Ilir Meta dhe kryedemokratit Sali Berisha të mbajtur më herët gjatë kësaj dite në selinë blu. Sipas asaj që bën të ditur zyra e shtypit të PD-së në takim ishin të pranishëm edhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Flamur Noka dhe deputeti Petrit Vasili.

Në takim njoftohet se u diskutua dhe u ra “plotësisht dakord për bashkëpunimin, bashkërendimin dhe Aleancën e Partisë Demokratike me Partinë e Lirisë në zgjedhjet vendore, iniciativat parlamentare” dhe në protestat kundër qeverisë.

Nga ana tjetër, i pyetur nga gazetarët rreth takimit me Berishën kreu i PL-së u shpreh se me kryedemokratin ranë dakord për të bashkëpunuar në zgjedhjet vendore të vitit që vjen dhe për protestat që do të pasojnë.

Po ashtu, Meta bëri të ditur se PL nuk do të vërë kushte për asnjë bashki apo kandidat.


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV