Mbështetësi i Putinit nuk i mban dot lotët: Ju që nuk shkoni në luftë jeni mbeturina

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një mbështetës pro-Putinit shpërtheu në lot në televizionin shtetëror rus dhe i quajti ata që nuk duan të vdesin në luftë si “kalbje dhe mbeturina”.

Gjatë një interviste, Boris Korchevnikov tha se ishte e trishtueshme që disa rusë nuk e kuptojnë se për çfarë është kjo luftë.

Korchevnikov foli për patriotizmin dhe pyeti pse disa njerëz nuk u prekën nga ajo që po shihnin të ndodhte me ushtarët rusë në luftë.

“Nëse nuk mund të ndryshoni qëndrimin tuaj ndaj vendit tuaj edhe atëherë, ju jeni një kauzë e humbur, ju nuk jeni asgjë, ju jeni zero. Nuk ka nevojë t’i mësoni njerëzimit patriotizmin apo dashurinë. Ju jeni kalbëzuar, ju jeni mbeturina”, shtoi ai.

“Një ushtar rus do të vdesë në betejë për ju. Shikoni këtë njeri që po vdes për ju. Kuptoni se ai dha jetën për ju”, tha ai me zërin që i dridhej.

Julia Davis, e cila monitoron mediat ruse, postoi videon në Twitter dhe pretendoi se Korchevnikov u kërkoi njerëzve të tjerë të bashkoheshin në betejë, por nuk shprehu ndonjë dëshirë për ta bërë këtë vetë.

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV