VIDEO/ Krisje tek PSG? Reagon trajneri Galtier: Ja pse e zëvendësova Messin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

PSG ngeci në Lisbonë në një barazim 1-1 përballë Benfikës, dhe tani ndan vendin e parë në grup bashkë me “Shqiponjat e Lisbonës” me nga 7 pikë, katër mbi Juventusin. Lionel Messi i dhuroi avantazhin francezëve me golin e shënuar në mesin e pjesës së parë.

“Pleshti” gjeti golin e dytë në Champions League dhe të tetin sezonal, por argjentinasi u zëvendësua nëntë minuta përpara përfundimit të ndeshjes, duke i lënë vendin spanjollit Pablo Sarabia.

Trajneri i PSG-së, Christophe Galtier shpjegoi pas ndeshjes shkakun e largimit nga fusha të shtatë herë fituesit të “Topit të Artë”, ndërkohë që analizoi edhe pikën e marrë në tokën portugeze.

“Leo ishte shumë i lodhur, ai më kërkoi vetë ta zëvendësoja edhe si pasojë e një problemi fizik. Ai po luan shumë këtë periudhë. E dimë të gjithë rëndësinë e madhe që ai ka për skuadrën tonë.

Benfica? Ata na ushtruan shumë presion. Krijuam disa raste të rrezikshme, por të njëjtën gjë bëri edhe Benfica. Në pjesën e parë patëm vështirësi, ata luajtën shumë mirë, ndërkohë që e morëm vetën në pjesën e dytë.

Ky barazim nuk është aq i palogjikshëm. Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme e Champions League në një atmosferë të mrekullueshme“, deklaroi trajneri i PSG-së.


Të fundit

Lindi ditën e Flamurit, Rama kujton Adem Jasharin: Vdiq për të jetuar përgjithmonë

Kryeministri Rama ka ndarë një shkrim për ditën e lindjes së heroit Adem Jashari, e cila përkon me ditën...

“Shqiptarët kriminelë”, Dua Lipa ‘i merr në mbrojtje’:Është fatkeqësi që na shohin kështu

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, në një konferencë për mediat ditën e sotme është shprehur e lumtur që ndodhet në Tiranë në...

Aksident i frikshëm/ Makina del nga rruga dhe merr para trafikndarësen

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi te fshatit turistik të Linit. Sipas burimeve, një mjet...

Brazili kërkon kualifikimin ndaj Zvicrës, janë publikuar formacionet zyrtare të skuadrave

Brazili dhe Zvicra është kryesfida e ditës së sotme, e cila zhvillohet në kuadër të Grupit G. Brazili është lider i grupit me tri pikë,...

VIDEO/ Mes spektaklit, Gana mposht Korenë e Jugut dhe ushtron presion mbi Uruguajin

Gana ia del me sukses që në ndeshjen e dytë të Grupit H të marrë tre pikët e para në këtë Kupë Bote, Kombëtarja...

Lajme të tjera

Web TV