Scholz dhe Biden dënojnë kërcënimet bërthamore të Kremlinit: Papërgjegjshmëri!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kancelari gjerman Olaf Scholz dhe presidenti amerikan Joe Biden kanë dënuar kërcënimet e fundit bërthamore të Kremlinit. Liderët janë shprehur njëzëri se kërcënimet e Rusisë janë të papërgjegjshme dhe se mobilizimi i pjesshëm është një gabim serioz.

Mediat e huaja shkruajnë se Scholz dhe Biden kanë zhvilluar një bisedë telefonike që ka zgjatur rreth një orë. Në fokus të bisedës ishte situata në Ukrainë, tregjet e energjisë dhe përmirësimin e stabilitetit në Ballkanin Perëndimor, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë.

Sipas raportimeve, Biden dhe Scholz gjithashtu diskutuan presionin e sanksioneve ndaj Rusisë, ndihmën për Ukrainën dhe situatën në tregjet e energjisë.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV