Me kë po fliste Leari në telefon?/ Eksperti ngre dyshimet e forta: Të vlerësohet nëse…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Emisioni “Review” ka siguruar pamjet nga bizneset afër intinerarit ku Laer Kurti u kap nga policia më 20 tetor.

Nga videot shihet se 32-vjeçari ishte duke folur në telefon.

Nëna e Lear Kurtit, Fatmira konfirmoi se telefonata ishte mes saj dhe të birit.

“Personi sapo e konfirmoi e ëma që ishte duke folur me të ëmën në telefon. Pra, në atë moment, pavarësisht nga orari ai po komunikonte me një familjar. E dyta duhet të merren komunikimet e punonjësve të policisë, qoftë me radio, qoftë me telefon, me kë kanë komunikuar, çfarë informacioni i kanë dhënë sallës operative dhe çfarë udhrash kanë marrë,” – tha eksperti për rendin publik, Fatjon Softa.

Ai analizoi se këto dy elementë do ndihmojnë të kuptohet kronologjia e situatave.

Ndërkohë që sipas ekspertit është e rëndësishme të vlerësohet nëse lënda narkotike brenda qeses me përmasa 5×5 që thuhet se është gjetur brenda organizmit të Laerit, pati kohë të depërtojë aq sa për të shkaktuar një vdekje nga mbidoza.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV