U kap me 522 mijë €/Flet shoferi autobusit: Janë kursime të familjes, do të mbillja grurë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është zbardhur dëshmia e shoferit dhe pronarit të autobusit Elidon Çela, të cili iu gjet në mjet 522 mijë euro që vinte nga Bari në Shqipëri.

Paratë iu kapën në Portin e Durrësit. Ai është shprehur se paratë nuk vijnë nga veprimtari kriminale, por nga kurismet familjare.

Shoferi është shprehur se paratë do t’i investonte në toka me qira dhe bujqësi, teksa është shprehur se është i gatshëm të tregojë edhe faturat që ka blerë farë gruri pasi do të mbillnin disa toka.

Çela ka thënë se askush nuk e dinte për paratë që kishin në autobus, pasi kishin frikë se mos binin pre e ndonjë grabitje.

Sakaq, Prokuroria Durrës kërkon arrest me burg për Elidon Çelën si dhe detyrim përaqitje për Dritan Kamberi e Anold Cankja.

Këta dy të fundit para dogave të zeza janë shprehur se nuk janë të punësuar nga Çela, por që do merrin pjesë vetën në këtë udhëtim dhe se nuk e dinin për paratë që ndodheshin në mjet.

 


Të fundit

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Lajme të tjera

Web TV