Epike! Sufllaqja 8 euro, qytetari i ankohet kancelarit gjerman: Të lutem fol me Putinin!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një qytetar i është ankuar kancelarit gjerman Olaf Scholz për çmimin e shtrenjtë të sufllaqeve.

Video ku ai i kërkon kancelarit të ulë çmimin e sufllaqeve është bërë virale.

Ngjarja ka ndodhur gjatë vizitës së kancelarit gjerman në qytetin jugor të Mynihut në fundjavë. Në video duket burri i cili i thotë kancelarit: Paguaj tetë euro për një sufllaqe. Ju lutem flisni me Vladimir Putin, unë do doja të paguaja katër euro për sufllaqen, jo 8.

Gjithashtu ai i kërkoi kancelarit gjermane të bisedonte me presidentin rus për të siguruar furnizimin me gaz natyror. Scholz i buzëqeshi burrit, por nuk bëri asnjë koment dhe hipi në makinën e tij i rrethuar nga truproja.

Gjermani po përballet me krizën më të madhe energjitike në historinë e saj për shkak të luftës Rusi-Ukrainë, e cila ka çuar në ndërprerje në furnizimet me naftë dhe gaz dhe ka çuar çmimet në nivele rekord.

Të fundit

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Pranga 42-vjeçarit që plagosi efektivin, Balla: Zero tolerancë !

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas kapjes së Klered Bozhanaj, autorit të plagosjes me armë zjarri të policit Edlir Alleshi mbrëmjen e...

Plagosi policin në krye të detyrës, arrestohet autori 42 vjeçar

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme. Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga...

Zelensky viziton memorialin e 11 shtatorit të Pentagonit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është duke qëndruar në SHBA, ku do të takohet edhe me presidentin amerikan, Joe Biden, por pas senatit ai...

Lajme të tjera

Web TV