Zgjedhjet lokale/ Patozi: PD po e paguan shumë shtrenjtë koalicionin me Metën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryetari i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi thotë se Partia Demokratike po e paguan shumë shtrenjtë koalicionin me Partinë e Lirisë të Ilir Metës.

Patozi tha se bashkimi PD-PL është mekanik dhe kundër vullnetit të shumë demokratëve, për të cilët tha se nuk e duan Metën dhe partinë e tij.

Për rezultatin e zgjedhjeve vendore të 2023, Patozi tha gjatë një interviste në Abc News, se PD-PL do të marrin rezultat pozitiv, pasi aktualisht kanë zero bashki, por kjo nuk do të thotë që rezultati do jetë fitues.

“Astrit Patozi me shumë gjasa do të mbështesë kandidatët e opozitës, kandidatët unikë të opozitës. Te kryetari i bashkisë ne të bashkohemi te kandidati që të jetë përfaqësues i të gjitha forcave të opozitës. Kjo është ajo që kërkohet të arrihet në PD- dhe nuk po arrihet. Ata përpara se të mbyllin sherrin në shtëpi, u përqafuan me komshiun.

Unë them që PD është duke e paguar shumë shtrenjtë koston. Aleanca nuk e bën më të madhe PD-në. Unë nuk di që demokratët të kenë ndonjë kimizëm për Metën dhe partinë e tij, përkundrazi, dhe çdo bashkim mekanik nuk mund të sjellë frymëzim, frymë. Lumin do ta kalojnë ata se vjen data, puna është në ça kushtesh e kalon, çfarë rezultati do të arrijnë. Do të kenë rezultat më të mirë se nga zero bashki do të marrin disa bashki, por kjo nuk do të thotë që është rezultat fitues.

Është evidente që Berisha konrtollon shumicën e asaj partie, por puna është që është shumica e pakicës”, tha ndër të tjera Patozi.

Të fundit

“Martohemi bashkë”/ I publikuan mesazhet me Romeon, Erjola zbulon se si qëndron e vërteta

Në shtëpinë e Big Brother VIP Albania 3 kanë ndodhur një sërë ngjarjesh, të cilat u komentuan vazhdimisht edhe...

Si klima na godet ekonominë?

Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para humbet Shqipëria nga ndryshimet klimatike...

“Pse bredh, je pa burrë”/ Detaje nga krimi në familjen Musaku në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Lushnje, ku Behar Musaku plagosi me armë gjahu vajzën e...

Piktura e rrallë/ Skënderbeu i portretizuar nga Peter Appian

Një pikturë e veçantë e Peter Appian pasqyron hartën e botës së vitit 1553 ku në të dallohet Skënderbeu me mburojën e tij me...

Pensionet, përballë sfidave të plakjes së popullsisë dhe informalitetit në ekonomi

Ndryshimet që pësoi skema e pensioneve një dekadë më parë, si rritja e moshës së pensionit, apo vendosja e barazisë, pra të një raporti...

Lajme të tjera

Web TV