E braktisi mamaja në moshën 5-vjeçare, vëllai i Princeshë Dianës zbulon detaje nga…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Charles Spencer emocionoi fansat me një mesazh prekës dhe një foto familjare të shpërndarë në Instagramin e tij, teksa 58-vjeçari, vëllai i vogël i Princeshë Diana ndanë një foto të vjetër të tij të ulur me babanë dhe motrën e tij të ndjerë.

Dy burrat ishin të veshur në mënyrë elegante me smoking, papion, ndërsa Diana kishte veshur një fustan mahnitës, një diademë safiri dhe vathë të ngjashëm. Të tre ata u ulën në karrige të zbukuruara dhe buzëqeshën para kamerës, me imazhin e përmendur duke lëvizur fansat e tyre.

“Një fotografi prekëse për mua nga vera e vitit 1989, kur pati një festë në Althorp për ditëlindjen e 65-të të babait tim atë vit,” shkroi Charles Spencer. Babai i Charles, John Spencer, vdiq në mars 1992 në moshën 68 vjeç, ndërsa Princesha Diana ishte 36 vjeç kur ajo u vra në një aksident automobilistik në Paris në shtator 1997.

Fansat e tyre u komentuan me shpejtësi në lidhje me postimin, duke shkruar: “Foto e bukur. Do të doja t’i kthenim edhe për një ditë… ‘. Një fans i dytë tha: “Mendimet e mia janë me ju.”

Në një intervistë me Sunday Times vitin e kaluar, Charles Spencer foli për fëmijërinë e tij me Dianën dhe ndikimin e divorcit të prindërve të tyre. “Diana dhe unë kishim dy motra më të mëdha që ishin larg në shkollë, kështu që ajo dhe unë ishim shumë bashkë.”

Charles Spencer gjithashtu iu referua nënës së tyre në të njëjtën intervistë, duke thënë: “Babai ynë ishte një burim i qetë dhe i qëndrueshëm dashurie, por nëna jonë nuk ishte e përgatitur për mëmësinë. Nuk ishte faji i saj, nuk mund ta bënte. Teksa u bë gati për t’u larguar, ajo i premtoi Dianës, atëherë pesë vjeç se do të kthehej për ta parë. Diana po e priste në pragun e derës, por ajo nuk erdhi kurrë.’


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV