Rayo Vallecano e Ivan Balliut i jep “leksion” Real Madridit, Barcelona mbetet lidere

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Real Madridi ka pësuar disfatë 3-2 në udhëtim te Rayo Vallecano në kuadër të javës së 13-të në La Liga.

Pas vetëm pesë minutash lojë, Vallecano kaloi në epërsi me anë të Santi Comesana, që u asistua prej Fran Garcia.

Por, Los Blancos ia dolën ta përmbysnin rezultatin me dy gola brenda katër minutash. Fillimisht, Luka Modric ia doli të shënonte nga penalltia në minutën e 37-të.

Për 2-1 u përkujdes Eder Militao që u asistua prej David Alabas.

Mirëpo, gëzimi i kampionit në fuqi zgjati vetëm tre minuta, pasi Alvaro Garcia (44’), i barazoi shifrat në 2-2 me një asistim të Palazon.

45 minutat e parë përfunduan me rezultatin 2-2, derisa në pjesën e dytë ishte një tjetër skenar.

Në minutën e 61-të, nga pankina e Vallecanos kishte protesta të ashpra për një veprim anti-sportiv nga Luka Modric që mori karton të verdhë, derisa trajneri i vendasve Andoni Iraola u ndëshkua me karton të kuq.

Vallecano ishte magjik, pasi ata ia dolën të rikthenin epërsinë me golin e Oscar Trejo (67’), që realizoi nga penalltia.

Carlo Ancelotti tentoi që me disa zëvendësime të merrte së paku një pikë, por ishin të pasuksesshëm.

Pas javës së 13-të, Real Madridi gjendet në vendin e dytë me 32 pikë, dy më pak se lideri Barcelona, ndërsa në xhiron e 14-të do të kenë punë me Cadizin.

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV