Kursi i këmbimit valutor për sot, ja me sa këmbehet euro, dollari dhe paundi britanik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në tregun e këmbimit valutor vendas monedhat kryesore ndërkombëtare kanë regjistruar luhatje të lehta.

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 111 lekë dhe shitet 117 lekë.

Euro blihet me 115 lekë dhe shitet 120 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131 lekë dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.7 lekë, ndërsa në shitje me 121.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 82.8 lekë dhe në shitje me 88.8  lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

 

Të fundit

Prapaskenat/ Si Luis Enrique largoi Verrattin: “Je prototip i futbollistit që urrej”

Luis Enrique ka kryer një “revolucion” te PSG, duke larguar nga skuadra futbollistët që nuk dëshironte. Madje ndonjë prej tyre...

Papa Françesku: Masat ndaj ndryshimeve klimatike janë të pamjaftueshme

Reagimet ndaj ngrohjes globale janë të pamjaftueshme ndërsa bota po shembet, tha në një deklaratë ditën e sotme Papa Françesku. Ai paralajmëroi kundër opinioneve...

Bonucci dhe “tersi” tek Union Berlin, vetëm humbje për gjermanët që nga transferimi i tij

Efekti surprizë për Unionin e Berlinit duket se ka përfunduar dhe skuadra kryeqytetase është zhytur në një krizë rezultatesh, aq sa për të gjetur...

SHBA: Nuk parashikohet rritje e trupave amerikane në Kosovë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk pritet ta rrisin praninë ushtarake në Kosovë pas ngjarjeve të 24 shtatorit. Këtë e ka konfirmuar koordinatori për...

Cekja i Beratit nuk mban dot lotët në dasmën e të birit (Video)

Sejfulla Myftari, i njohur me emrin e artit si Cekja, është një ndër aktorët e humorit që ka një pupullaritet të madh. I njohur gjithmonë...

Lajme të tjera

Web TV