test

Babai u hodh të shpëtonte djalin që po e merrte lumi, si ndodhi tragjedia në Bogë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e djeshme një tragjedi e rëndë është shënuar në Bogë të Malësisë së Madhe, ku Petrit Rushaj ndodhej me djalin 14-vjeçar dhe vajzën e mitur brenda makinës tip Benz. Rreshjet e shiut ishin tepër intensive dhe lumi në atë vend, në ujërat e Përroit të Thatë, ishte tepër i rrëmbyeshëm.

Ura mungon në atë vend dhe kështu 50-vjeçari ka tentuar të kalojë përmes, por ujërat e rrëmbyer të lumit nuk e kanë lejuar makinën të kalojë. Ai dhe vajza mundën të dalin nga lumi dhe i ka kërkuar asaj të kërkojë ndihmë.

Ndërkohë ai është futur të shpëtojë të birin pasi lumi po e rrëmbente, por për fatin e keq kanë mbetur të vdekur të dy duke u mbytur.

Jason Rushaj, 14- vjeçari i cili humbi jetëm ishte një djalosh plot ëndrra, ku ishte pjesë e ekipit të futbollit të Akademsië së Futbollit Djelmnia Shkodrane.

Të fundit

Stresi ka një pyetje me rëndësi për të gjithë fansat e tij, vallë për çfarë bëhet fjalë

Veç para pak ditësh reperi nga Shqipëria Stresi publikoi bashkëpunimin e tij “Nato” me reperin nga Kosova, Buta. Projekti ka...

“Reshje shiu dhe..”/ Moti merr kthesën drastike, SHMU zbulon çfarë pritet të ndodhë

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme, paralajmëron Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Sipas SHMU, moti parashikohet të jetë...

“PS gati për fitore në 2025″/ Veliaj për opozitën: Kur humbin djegin goma

Drejtuesi Politik i PS për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj shpreh bindjen se Partia Socialiste do të marrë një tjetër fitore në zgjedhjet e...

“Viktima e radhës mund të jesh ti”/Skandali te Onkologjiku nesër protestë para ministrisë

Skandali tek spitali Onkologjik, ku mjekët kishin krijuar një skemë abuzive të transfermit të pacientëve me kancer drejt klinikave private ka shkaktuar pakënaqësi të madhe...

Beleri mbetet në burg/ Athina kërkesë Shqipërisë: Duhet ta lejoni të marrë pjesë në…

Ministria e Jashme e Greqisë ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit që la në fuqi dënimin me dy vjet burg për kryebashkiakun...

Lajme të tjera

Web TV