“Hoqët gozhdën e mbeti vrima”/ Rama-deputetëve: Ju kam lënë Zotin!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur fjalën e tij në Kuvend duke i ‘lënë Zotin’ deputetëve të Opozitës.

Nga foltorja, Rama tha se vetëm Zoti mund të merret me të paudhë e të pazgjidhshëm si Opozita në Shqipëri.

“Degjojeni atë që do e kishit ju flamurin tuaj, një gjë më ka habitur, mungesa e anijeve dhe vaporëve, kemi një bregdet të bukur, por asnjë detar, veç ca ulqinakë të vendosur në Shkodër dhe himariotët. A nuk na bëhen vallë shembull anijet e tyre? Shqipria 2030 do t’i ketë, të paktën 4 porte turistike të klasit të parë, i vetmi që nuk është në fazë të avancuar është Shëngjini, Vlora në ndërtim, Saranda në ndërtim. Si dhe do të ketë portë moderne tregtare, jo ky antiku.

 Do lidhet me portet e thara, Prishtinë dhe Strugë, nuk janë të projektuara nga studioja gjirizi B. Nevoja e hijes së mallkimit të dhe goret eë e bëjnë këtë punë, nuk na pengojnë dot, nuk keni asnjë shans. Ju kam lënë zotin, ju kam lënë zotin sepse mendoj që vetëm ai mund të zgjidhë të pazgjidhshmet, ju të paudhëve që hoqët gozhdën e mbeti vrima. Faik Beu të gjithëve na ka dalë borxhit, jo të gjithë e kanë dëgjuar. Turinjtë më të dendur të Shqipërisë duhet vënë re ai që është gati të vdesë për kombin,”- tha Rama ndër të tjera. 

 


Të fundit

“Si qytetarja më e re”, Dua Lipa pozon me flamurin shqiptar: Mezi pres me ju pa sonte

Disa orë para koncertit në sheshin Skënderbej, Dua Lipa ka ndarë një video në rrjete sociale me flamurin kuq...

110-vjetori i Pavarësisë/ Biden uron Shqipërinë: Do vazhdojmë t’ju mbështesim

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joseph R. Biden Jr., ka uruar 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë dhe Ditën e Flamurit. Në mesazhin e...

Fierakët rikthejnë Nëntorin 1912, parakalim me kuaj e plis në kokë në qytet

Një grup të rinjsh nga qyteti i Fierit kanë risjellë dhe njëherë në vëmendje nëntorin e vitin 1912. Në këtë ditë feste për gjithë...

Dhunuan nënën e moshuar/ Nusja e mohon: E ka inskenuar për të përfituar banesën

Në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” është trajtuar një rast i rëndë ku një grua e moshuar pretendon se është dhunuar nga...

Shmanget tragjedia/ Fëmija 13-muajsh gëlltit kanabis, shpëton mrekullisht nga mbidoza

Një fëmijë 13-muajsh ka përfunduar në spital pasi kishte gëlltitur kanabis. Ngjarja ka ndodhur në Palermo të Italisë ndërsa bëhet e ditur se vogëlushi...

Lajme të tjera

Web TV