test

Panik në Indi/ Leopardi del për “gjah” në qytet, plagosen 15 qytetarë (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një leopard ka plagosur të paktën 15 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, në disa sulme në një qytet në Indi.

Roja e pyllit, ka thënë për “Times of India” se macja e egër ka qenë e uritur dhe ndaj ka dalë për ushqim në qytetin Jorhat në shtetin e Assam. Kafsha endej rrugëve të Jorhatit, ku afër qytetit është një pyll.

Në një video që po bën xhiron e botës, shihet leopardi duke kërcyer mbi një gardh dhe më pas mbi një makinë duke plagosur 15 persona të cilët janë duke marrë ndihmë mjekësore.

Shefi i “Wildlife Trust of India”, Rathin Barman ka deklaruar për mediat vendase se kafsha është kapur dhe qytetarët janë më të sigurt. Barman dyshon se sjellja agresive e maces së egër vjen për shkak të lëndimeve që ka pasur në njërën këmbë.

Me shpyllëzimin e qytetit, qytetarët janë duke u përballur me sulme nga grabitqarët, ku shpesh herë janë vrarë kafshët shtëpiake.

Të fundit

SKANDALI tek Onkologjiku, shkarkohen nga puna mjekët që orientonin pacientët tek privati

Ministrja e Shëndetësisë ka shkarkuar nga detyra mjekët e spitalit të Onkologjikut pas përgjimeve të publikuara, që tregojnë sesi...

Pothuaj 80% vlerësim pozitiv për kombëtaren shqiptare, edhe pse u eliminua

Nga Eduard Zaloshnja Pas eliminimit të kombëtares sonë nga kampionati europian, dy portale të mirëndjekura shqiptare, BalkanËeb dhe Shqiptarja.com pyetën audiencën e tyre për vlerësimin...

Skandali me mjekët tek Onkologjiku/ Reagon Koçiu

Ministrja e Shëndetësisë Albana Koçiu është “zgjuar” pasdite për të reaguar në lidhje me skandalin e bluzave të bardha tek Onkologjiku. Në një deklaratë për...

U aludua se ka tradhtuar Loredanën me të dashurën e re, reagon Mozzik

Mozzik ka reaguar përmes një postimi në Instagram për zërat që qarkullojnë se ai i ka shkruar Lotinës, të dashurës së re ndërsa ishte...

Laboratori me kokainë në Frakull, GJKKO jep vendimin për 10 të pandehurit (Emrat)

Gjykata e Posaçme ka shpallur vendimin për 10 personat  e arrestuar për Laboratorin  e kokainës që u zbulua në Frakull të Fierit.  Të akuzuarit...

Lajme të tjera

Web TV