Zbardhet takimi i Ramës me Ali Ahmetin: Mënyra për të frenuar largimin e shqiptarëve…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas takimit me kryeministrin Edi Rama, në Vilen 30 në Tiranë, kryetari i Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti tha se në fokus të bisedimeve ishte bashkëpunimi mes dy vendeve për anëtarësimin në Bashkimin Europian, si e vetmja mënyrë për të frenuar largimin e shqiptarëve.

Mospjesëmarrjen e përfaqësuesve të Lëvizjes Besa në takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Ali Ahmeti e cilësoi si papjekuri politike, pasi sipas tij, dy vendet duhet të tregojnë se janë të bashkuara.

Përreth 3 orë, Rama zhvilloi të martën në mbrëmje diskutime me përfaqësuesit e partive politike të Maqedonisë së Veriut.

Të fundit

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Pse Berisha nuk u fut në grupin e PD? Kuvendi i përgjigjet Gazment Bardhit

Kërkesa për rikthimin e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike trazoi jo pak ujërat në politikën në fund të javës së shkuar. Gazment...

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve në kuadër të procesit të...

“Gati për të mirëpritur gjithë botën”, Rama për turizmin: Po ngjitemi gjithnjë e më lart

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar se Shqipëria po përmirësohet sa i përket turizmit. Ndërsa krahason rezultatet me vitin 2019, Rama thekson se tashmë vendi po...

Lajme të tjera

Web TV