VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës shtesë, duke kaluar në mesin e katër më të mirëve në këtë garë.

Los Colchoneros shkuan në pushim në epërsi me golin e Alvaro Moratas.

Zhvillohej minuta e 19-të kur Nahuel Morina asistoi te Morata i cili nga afër shënoi për 1-0.

Kjo pjesë lojë solli vetëm edhe një rast të mirë, kur Eder Militao gjuajti mbi portë.

Në pjesën e dytë Real Madridi u lëshua në sulm për të gjetur golin e barazimit.

Në minutën e 58-të, Karim Benzema ishte afër të gjente rrjetën, por Jan Oblak ishte në vend.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 79-të, kur Rodrygo shënoi për 1-1. Braziliani mori një top në fushën e Atleticos para zonës, kaloi disa lojtarë dhe shënoi gol të bukur.

Në minutën e 104-të u shënua edhe goli që vendosi ndeshjen kur Karim Benzema shënoi për 2-1.

Në fund të sfidës shënoi edhe Vinicius Junior pas një aksioni të bukur individual duke e vulosur në 3-1

 

Të fundit

E rëndë/ Ndërron jetë në moshë të re ylli i TikTok-ut, dyshohet se…

Vdes në moshën 30-vjeçare ylli i TikTok-ut dhe nëna e dy fëmijëve, Jehane Thomas. Thomas vdiq tragjikisht të premten dhe...

1 vit hetime për 119 kg kokainë tek “Bana King” , lirohet nga burgu Marson Murataj

Elton Qyno Gjykata e Tiranës, ka liruar nga qelia Marson Murataj, menaxherin e kompanisë “Bana King”, i arrestuar një vit më parë për prezencën e...

U la jashtë zgjedhjeve nga KAS/ Berisha merr vendimin urgjent, zbardhet DOKUMENTI

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për të lënë jashtë zgjedhje lokale të 14 majit kanidatët e primareve.

Begaj pret Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti sot Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat Ndërkombëtare, Arqipeshkvin Paul Richard Gallagher. Duke evidentuar...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër/ Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes duhet të nisë menjëherë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se Kosova dhe Serbia duhet të nisin menjëherë të zbatojnë...

Lajme të tjera

Web TV