Masakroi me sëpatë bashkëshorten dhe të vëllanë/ 80-vjeçari dërgohet te mjeku psikiatër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Xhevit Sinani, autori i vrasjes së vëllait dhe bashkëshortes së tij është dërguar për kontroll te mjeku psikiatër.

Kujtojmë që pak ditë më parë ai ekzekutoi me sëpatë të vëllain dhe të shoqen, por arsyet janë ende të paqarta.

Në përfundim të seancave të kontrollit të shëndetit mendor të tij autoritetet do vendosin për dërgimin e tij ose jo për në spitalin e burgut në Tiranë, pasi në Paraburgimin e Bradasheshit nuk ka një pavion të dedikuar për këtë kategori.

Njoftimi:

80- vjecari Xhevit Sinani nga fshati Tërvol i Gramshit i cili vrau pak ditë më parë për arsye ende të paqarta bashkëshorten e tij dhe vëllain është dërguar këtë të Premte për vizitë mjekësore  te mjeku psikiatēr. Manifestimi i problemeve të shēndetit mendor dhe kērkesa e bërë nga Prokuroria ka bërë që nga Paraburgimi i Bradasheshit ,Xhavit Sinani  ti nënshtrohet  kontrollit të imtēsishēm të gjendjes së shëndetit mendor te Psikiatri , ndërsa  ndaj tij Gjykata ka vendosur masën “Arrest me burg”.Kontrolle të tilla ndaj tij do të jenë të shpeshta  deri sa të nxirret nje konkluzion i qartë i gjendjes së shëndetit mendor të 80 vjeçarit që kreu vrasjen e gruas sē tij dhe  vëllait më të vogël

se ai.Në pērfundim të seancave të kontrollit të shëndetit mendor të tij autoritetet do vendosin për dërgimin e tij ose jo për në spitalin e burgut në Tiranë, pasi në Paraburgimin e Bradasheshit nuk ka një pavion  të dedikuar për këtë kategori .80 vjeçari Sinani  pasditen e  27 Janarit 2023 në fshatin Tërvol Gramsh  u mori jetën gruas dhe vëllait të tij duke i masakruar  me sëpatë gruan dhe vëllain e tij.

Lexo edhe :  Kush është avokati që i vendosën tritol në hyrjen e biznesit në Sarandë

 

Të fundit

Shi dhe erë e fuqishme, çfarë na pret nga nesër

Moti gjatë fundjavës që na pret, do të dominohet nga reshje të përqendruara më shumë në disa qarqe të...

A e vrau vajza të atin? Eksperti i sigurisë ngre dyshime të forta rreth ngjarjes

Krimi në familje ka tronditur Durrësin. 49-vjecari Pëllumb Meta është gjetur i groposur në oborrin e banesës, 13 ditë pas vrasjes. Autorësinë e ka...

Mjekët e QSUT realizojnë ndërhyrjen e rrallë kardiokirurgjikale, Rama: Rast suksesi

Mjekët e QSUT-së kanë realizuar për herë të parë në Shqipëri një ndërhyrje të rrallë kardiokirurgjikale. Ndërhyrja është realizuar duke riparuar valvulën e aortës...

Pandemia e vetmisë: Duhen fajësuar rrjetet sociale?

E mira kryesore që kanë rrjetet sociale në jetën tonë është fakti që mund të na lidhin me njerëzit në të gjithë botën në...

Titulli kampion “çështje” e kryer, Inzaghi i beson Asllanit në rotacionin e Serie A

9 pikë plus vendit të dytë, për më tepër me një ndeshje më pak, shifra këto që i japin luksin trajnerit Inzaghi të bëjë...

Lajme të tjera

Web TV