Video/ Ish-ministri rreh për vdekje bashkëshorten, gjykata publikon pamjet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-ministri i Ekonomisë së Kazakistanit, Kuandyk Bishimbayev ka dhunuar për vdekje bashkëshorten e tij Saltanat Nukenova. Pas dasmës, Bishimbayev filloi të shfaqej agresiv ndaj gruas së tij. Ai e ndaloi gruan të komunikonte me të afërmit dhe miqtë me telefon, ia kontrollonte mesazhet dhe lëvizjet ndërsa e ndaloi edhe të shkonte në punë.

Çifti u grindën në një restorant dhe Saltanat tha se donte të prishte lidhjen. I dehur Bishimbayev filloi ta rrihte brutalisht me duar dhe këmbë, si rezultat ajo vdiq. Ai e torturoi gruan e tij për disa orë.

Në gjyq, Bishimbayev u deklarua i pafajshëm dhe avokatët e tij kërkuan riklasifikimin e akuzave nga Vrasje e kryer me mizori të veçantë dhe Torturë në Shkaktim i vdekjes nga pakujdesia.

Tragjedia e ka rikthyer çështjen e dhunës në familje në diskutimin e shoqërisë kazakistaneze. Publiku shqetësohet se ish-ministri mund t’i shpëtojë përgjegjësisë dhe çështja e tij mund të riklasifikohet si më e butë. Ndryshe Bishimbayev përballet me 20 vjet burgim ose burgim të përjetshëm./O.S

Të fundit

Çfarë ndodh kur mizat prekin ushqimin,çfarë problemesh shëndetësore rrezikojmë

Deri më tani kemi menduar se mizat që prekin ushqimin nuk janë të dëmshme por vetëm bezdisëse. Por studimet, të...

Në lidhje me ish-konkurrenten e ‘Përputhen’? Besi zbulon të vërtetën e fotos virale

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku ka reaguar rreth lajmeve se ai ka nisur një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”,...

Ekspertët bëjnë paralajmërimin e frikshëm: Evropa po “kërcënohet” nga një verë e nxehtë

Evropa po përgatitet për një tjetër verë të nxehtë, pasi në Gjermani dhe vendet nordike priten temperatura jashtëzakonisht të larta javën e ardhshme. Qytetet...

Varravingo “xhaxhi”, varravingo..

Nga Artur Ajazi Nuk bëhet opozita duke uluritur, duke trembur turistët që kalojnë mes Tiranës, nuk bëhet opozita duke mbrojtur betonin e korrupsionit që nuk...

Dy trofe në pak ditë, Begaj pret kampionët e Shqipërisë në futboll

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti në një ceremoni të veçantë kampionët e Shqipërisë në futboll. Futbollistët e ekipit Egnatia me trofeun...

Lajme të tjera

Web TV