Pamje të frikshme, shikoni momentin kur tërmeti 7.4 ballë goditi Turqinë (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet me magnitudë 7.4 ballë i shkallës rihter ka goditur në orën 04:17 minuta lagjen Pazarcık të Kahramanmaraş, Turqi. Tërmeti është ndjerë në shumë qytete, duke përfshirë Şanlıurfa dhe Dijarbakır.

Sipas “CNN” deri më tani raportohet për mbi 237 viktima mbi më shumë se 600 të plagosur, ndërsa qindra qytetarë të tjerë kanë mbetur nën rrënoja.

VIDEON E GJENI DUKE KLIKUAR KËTU

Tërmeti ndodhi 23 kilometra (14.2 milje) në lindje të Nurdagi, provincën Gaziantep, në një thellësi prej 24.1 kilometrash (14.9 milje), tha Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara (USGS). Nurdagi ndodhet përgjatë kufirit Turqi-Siri dhe tërmeti u ndje në disa vende të rajonit, duke përfshirë Sirinë dhe Libanin.

Pamjet që vijnë nga qytetet që janë goditur, janë të frikshme, ndërsa në videon është fokusuar edhe momenti i lëkundjes së fuqishme.

DIYARBAKIR, TURKIYE – FEBRUARY 6: A view of destroyed building after earthquakes jolts Turkiye’s provinces, on February 6, 2023 in Diyarbakir, Turkiye. Search and rescue works continue in the areas. The 7.4 magnitude earthquake jolted Turkiyeâs southern province of Kahramanmaras early Monday, according to Turkiyeâs Disaster and Emergency Management Authority (AFAD). It was followed by a magnitude 6.4 quake that struck southeastern Gaziantep province. A third earthquake with a 6.5 magnitude also hit Gaziantep. (Photo by Omer Yasin Ergin/Anadolu Agency via Getty Images)
A building in Diyarbakir, Turkey is damaged following an earthquake on February 6. (Omer Yasin Ergin/Anadolu Agency/Getty Images)

Të fundit

U nda sot nga jeta, intervista me “Zonjën e Tironës” 3 vite më parë, ja historia e saj

Është ndarë sot nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës së futbollit shqiptar Selman Stërmasi, Nezihat Stërmasi. Fjala.al pati...

E papritur nga produksioni/ Olta dëshiron të lërë shtëpinë e BBV, çfarë pritet të ndodhë

Banorët e Big Brother VIP pritet të japin sot vendimin përfundimtar për shtyrjen e spektaklit, ku do të konfirmojnë ose jo qëndrimin e tyre...

Manchester City “shkrin” Liverpoolin në Etihad dhe vijon ndjekjen ndaj Arsenalit

Manchester City përmbys dhe bën “poker” ndaj Liverpool, duke ndezur festën në “Etihad Stadium”. Ishte ekipi i Jurgen Klopp ai i cili gjeti rrugën drejt...

“Dikur u cilësua ‘George Washington’ i Kosovës”/ Rama akuza Hagës për gjyqin ndaj Thaçit

Kryeministri Edi Rama i ka dalë sërish në mbrojtje ish Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili del të hënën në gjyq për akuzat...

Tragjike/ Ish-mjeku vret gruan dhe dy fëmijët, më pas i jep fund dhe jetës së tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një ish-mjek italian ka vrarë gruan, dy fëmijët dhe më pas ka kryer vetëvrasje. Ngjarja ndodhi...

Lajme të tjera

Web TV