test

I riu turk qëndroi 87 orë nën rrënoja, Mauro Icardi bën gjestin e veçantë për të

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Historitë prekëse në Turqia nuk kanë të reshtur. Së fundmi xhiron e rrjetit e ka bërë një djalosh turk, i cili qëndroi 87 orë nën rrënoja pas tërmetit tragjik. Ai quhet Kadir dhe është tifoz i Gallatasarait, teksa ka idhull, sulmuesit argjentinas Mauro Ikardi.

I riu i rrëfeu mjekut që po e kontrollonte pas shtrimit në spital se donte një fanellë me autograf të sulmuesit argjentinas, duke pozuar nga spitali me mënyrën e festimit të Ikardit. Nuk ka vonuar dhe reagimi i sulmuesit, që i ka premtuar fanellën dhe një përqafim të fortë.

“Kadir i vogël, shpresoj të të shoh së shpejti që të të jap fanellën time dhe të të përqafoj fort”, ka shkruar Ikardi në “Instagram” teksa ka postuar historinë prekëse të Kadirit.

Të fundit

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Bajrami: “Dhamë maksimumin tonë, tani duhet të mendojmë për ndeshjen ndaj Kroacisë”

Nedim Bajrami shënoi golin më të shpejtë në historinë e Kampionateve Europiane, pas vetëm 23 sekondash lojë ndaj Italisë, por pavarësisht kësaj, kuqezinjtë dolën...

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris. Takimi është zhvilluar në...

Lajme të tjera

Web TV