KQZ publikon shifrat/ Sa këshilltarë bashkiakë janë në 12 qarqe

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Teksa partitë politike po kryejnë veprimet e fundit për tu regjistruar për zgjedhjet lokale të 14 majit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, paralelisht me procedurat që po kryen për këtë proces, ka publikuar po ashtu numrin total të këshilltarëve bashkiakë në 12 qarqet e vendit.

Me një shënim në faqe zyrtare në “Facebook”, KQZ-ja thekson se në 61 bashki numërohen 1603 këshilltarë bashkiakë, ku sigurisht pjesën më të madhe të kësaj “torte” e zë Tirana, Durrësi, Fieri, Shkodra apo dhe Elbasani.

Postimi i KQZ-së: 

𝗜𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗰𝗶𝗼𝗻 𝗺𝗲 𝗿𝗲̈𝗻𝗱𝗲̈𝘀𝗶 – 61 bashki, 1603 këshilltarë, në vijim numri i mandateve për çdo Këshill Bashkiak në vend.

 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗕𝗲𝗿𝗮𝘁 – Bashkia Berat 31 këshilltarë, Bashkia Kuçovë 21 këshilltarë, Bashkia Poliçan 15 këshilltarë, Bashkia Skrapar 15 këshilltarë, Bashkia Dimal 21 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗗𝗶𝗯𝗲̈𝗿 – Bashkia Bulqizë 21 këshilltarë, Bashkia Dibër 31 këshilltarë, Bashkia Klos 21 këshilltarë, Bashkia Mat 21 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗗𝘂𝗿𝗿𝗲̈𝘀 – Bashkia Durrës 51 këshilltarë, Bashkia Krujë 31 këshilltarë, Bashkia Shijak 21 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗘𝗹𝗯𝗮𝘀𝗮𝗻 – Bashkia Belsh 21 këshilltarë, Bashkia Cërrik 21 këshilltarë, Bashkia Elbasan 51 këshilltarë, Bashkia Gramsh 21 këshilltarë, Bashkia Librazhd 21 këshilltarë, Bashkia Peqin 21 këshilltarë, Bashkia Prrenjas 21 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗙𝗶𝗲𝗿 – Bashkia Divjakë 31 këshilltarë, Bashkia Fier 51 këshilltarë, Bashkia Lushnjë 41 këshilltarë, Bashkia Mallakastër 21 këshilltarë, Bashkia Patos 21 këshilltarë, Bashkia Roskovec 21 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗚𝗷𝗶𝗿𝗼𝗸𝗮𝘀𝘁𝗲̈𝗿 – Bashkia Dropull 21 këshilltarë, Bashkia Gjirokastër 31 këshilltarë, Bashkia Këlcyrë 15 këshilltarë, Bashkia Libohovë 15 këshilltarë, Bashkia Memaliaj 15 këshilltarë, Bashkia Përmet 15 këshilltarë, Bashkia Tepelenë 15 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗞𝗼𝗿𝗰̧𝗲̈ – Bashkia Devoll 21 këshilltarë, Bashkia Kolonjë 15 këshilltarë, Bashkia Korçë 41 këshilltarë, Bashkia Maliq 31 këshilltarë, Bashkia Pogradec 31 këshilltarë, Bashkia Pustec 15 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗞𝘂𝗸𝗲̈𝘀 – Bashkia Has 21 këshilltarë, Bashkia Kukës 31 këshilltarë, Bashkia Tropojë 21 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗟𝗲𝘇𝗵𝗲̈ – Bashkia Kurbin 31 këshilltarë, Bashkia Lezhë 41 këshilltarë, Bashkia Mirditë 21 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗦𝗵𝗸𝗼𝗱𝗲̈𝗿 – Bashkia Fushë – Arrëz 15 këshilltarë, Bashkia Malësi e Madhe 31 këshilltarë, Bashkia Pukë 15 këshilltarë, Bashkia Shkodër 51 këshilltarë, Bashkia Vau – Dejës 31 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗧𝗶𝗿𝗮𝗻𝗲̈ – Bashkia Kamëz 41 këshilltarë, Bashkia Kavajë 31 këshilltarë, Bashkia Rrogozhinë 21 këshilltarë, Bashkia Tiranë 61 këshilltarë, Bashkia Vorë 21 këshilltarë.
 • 𝗤𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗩𝗹𝗼𝗿𝗲̈ – Bashkia Delvinë 15 këshilltarë, Bashkia Finiq 21 këshilltarë, Bashkia Himarë 21 këshilltarë, Bashkia Konispol 15 këshilltarë, Bashkia Sarandë 31 këshilltarë, Bashkia Selenicë 21 këshilltarë, Bashkia Vlorë 51 këshilltarë.

Të fundit

Largoni stresin! 4 përfitimet e meditimit në lëvizje dhe si ta bëni

A ju duket sfidues meditimi? A është e vështirë për ju qëndrimi ulur gjatë meditimit? Atëherë do të ishit...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 101 lekë dhe shitet 101.7 lekë. Franga...

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në sipërfaqe rrënojat e fundosura shekuj...

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi gjithçka Si e bëri një...

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut që asnjë protestë apo politikan...

Lajme të tjera

Web TV