E rëndë në SHBA/ Të shtëna me armë në Los Anxhelos, 3 policë të plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një person i armatosur ka plagosur tre oficerë policie të mërkurën mbrëma përpara se të mbetej i vrarë në një operacion të zbatimit të ligjit, sipas autoriteteve dhe mediave në Los Anxhelos .

“Jam i lehtësuar dhe mirënjohës që këta tre oficerë të guximshëm policie janë në gjendje të qëndrueshme dhe kam qenë në gjendje të flas me dy prej tyre kur shkova për t’i kontrolluar”, tha kryebashkiaku Karen Bass gjatë një konference për shtyp.

Pamjet ajrore të transmetuara më herët nga stacioni televiziv lokal KCAL-TV, pjesë e rrjetit kombëtar CBS, treguan një forcë të madhe policie që rrethonte një zonë rreth një parkingu në lagjen Lincoln Heights.

Sipas CBS News, i dyshuari ishte i liruar me kusht për një vepër penale. Ai u shpall i vdekur në vendngjarje pak para orës 21:30, pas një përplasjeje me policinë.

Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit (LAPD) dhe zyra e kryetarit Bass nuk u përgjigjën kur u pyet nga Reuters për koment mbi incidentin e përgjakshëm.

Të fundit

Hetimet ndaj Arben Ahmetajt/ VOA: Prokuroria e Posaçme paralajmëron surpriza

Në Shqipëri, burime të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar thanë të enjten se hetimet ndaj...

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve, ideve apo veprimeve të tyre....

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Dentisti i vë këllëf mbi infeksion pa bërë grafi, pacientja detyrohet të heqë dhëmballën

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë denoncim nga një qytetare për klinikën dentare “Risus” në Tiranë dhe çiftin e stomatologëve Enerjeta dhe Julian...

Policia greke operacion në kufirin me Shqipërinë, arrestohen 18 emigrantë të paligjshëm

Autoritetet greke kanë ndërmarrë një operacion në kufirin greko-shqiptar. Operacioni po zhvillohet në Kostur dhe bëhet fjale për transport emigrantësh të paligjshëm. Kanë qenë autoritetet...

Lajme të tjera

Web TV