I dogjën makinën/ 23 vjeçari merr peng njërin nga autorët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Finalizohet operacioni policor i koduar “Vetëgjyqësia”, tre persona në pranga, dy në kërkim. Bëhet fjalë për një ngjarje të ndodhur disa javë më parë, ku dy persona i vunë zjarrin një automjeti.

Vihet në pranga edhe pronari i automjetit, si dhe shpallen në kërkim 2 shtetas të tjerë, pasi morën me forcë në automjet dhe goditën me sende të forta, njërin nga shtetasit që dyshohet se ka djegur automjetin.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Krimeve ndaj Personit, në DVP Elbasan, pas njoftimit për djegien e një automjeti, në lagjen “Visarjon Xhuvani”, Elbasan, kanë organizuar punën për zbardhjen e shkakut të djegies së automjetit.

Bazuar në informacionet e siguruara përmes inteligjencës informative, se djegia e automjetit ishte e qëllimshme, shërbimet e Policisë kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Vetëgjyqësia”, si rezultat i të cilit u arrestuan shtetasit:

Nazmi Liçi, 37 vjeç dhe Ambri Sinakoli, 28 vjeç, banues në Elbasan, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, kryer në bashkëpunim;

  1. Zh., 23 vjeç, banues në Elbasan, si dhe u shpallën në kërkim shtetasit U. G. dhe A. Zh., për veprat penale “Vetëgjyqësia” dhe “Heqja e paligjshme e lirisë”, kryer në bashkëpunim.

Nga veprimet hetimore të kryera gjatë operacionit dyshohet se shtetasit Nazmi Liçi dhe Ambri Sinakoli, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, i kanë vënë zjarrin automjetin tip “Volkswagen”, në pronësi të shtetasit Jorgo Zhidro.

Pas djegies së automjetit, shtetasi J. Zh. me vetëgjyqësi, në bashkëpunim me shtetasit U. G. dhe A. Zh., kanë marrë me forcë në automjet dhe kanë goditur me sende të forta, shtetasin Nazmi Liçi i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Lexo edhe :  Babai e qëlloi me plumb në bark, Rudina në gjendje të rëndë niset URGJENT drejt Tiranës

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një automjeti tip “Audi”, në përdorim nga shtetasi N. L., si dhe disa aparate celulare.

Vijon puna për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të 2 shtetasve të shpallur në kërkim, si dhe për dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

 

Të fundit

4 Llojet e Inteligjencës Artificiale gjeneruese që po transformojnë botën tonë

Bernard Marr Termi inteligjencë artificiale gjeneruese i referohet një fushe relativisht të re të AI që mund të krijojë përmbajtje...

Ku gaboi Kosova që e humbi shansin për KiE?

Nga Anila Shuka DW: Kosova nuk ishte në agjendën e Këshillit të Evropës(KiE), megjithëse Asambleja Parlamentare e KiE rekomandoi anëtarësimin e Kosovës me 82 për...

Pse nisi e keqja në vitet ’90?…, sipas Amerikës.

Frrok Çupi Amerika sapo tha se presim që PD të mos kthehet në atë “që na kujton ditët e këqija në Shqipërinë e viteve ’90!’....

Opozita dërgon në Kushtetuese “Profesionet e lira”

Opozita dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese, në seancën e dedikuar për paraqitjen e provave, fakte që sipas saj, provojnë se taksimi i profesioneve të lira...

Vendimi/ SPAK mban Berishën brenda, ka thyer tre herë masën e sigurisë

Prokurorët e posaçëm kanë konstatuar se ish-kryeministri Sali Berisha ka thyer masën e sigurisë “arrest shtëpie” të caktuar nga gjykata pasi ka lejuar persona...

Lajme të tjera

Web TV