PD në koalicion me Metën?/ Përfaqësuesi i Alibeajt: Nuk kemi bërë marrëveshje me PL

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

KQZ është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e regjsitrimit të koalicionit “Bashkë fitojmë” për zgjedhjet e 14 Majit.

Por Indrit Sefa përfaqësuesi ligjor i PD-së së drejtuar nga Alibeaj, e ka kundërshtuar këtë koalicion duke kërkuar nga ana e komisionerit rrëzimin e kërkesës.

“ PD nuk ka asnjë kërkesë për koalicion. Kjo kërkesë është në mashtrim të ligjit.  Nuk di kush është personi që i është drejtuar KQZ me një kërkesë që ësnhtë në kundërshtim të ligjit. PD nuk ka bërë asnjë koalicion.

Është përdorur emri dhe logo e PD nga persona të pa autorizuar dhe të palegjitimuar. Komisioneri duhet të konstatojë që kjo marrëveshje është bërë në mashtrim të ligjit dhetë zgjedhësve. PD nuk ka kërkesë për koalicion”, tha Sefa.

Të fundit

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7...

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë për zengjinë, -thoshte sekseri. Ai paguante...

“Gjysma ime iku sot drejt Parajsës”, ndahet nga jeta bashkëshortja e Agron llakës

Aktori i njohur Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e cila është ndarë nga jeta mbrëmjen e së premtes. Lajmin e trishtë e ka bërë...

Emri i ndritur i përkthyesit të përkushtuar Prokop Gjergo

Nga Shpendi Topollaj   Më shumë se një rastësi, do ta quaja fat për qytetin e Durrësit që bashkëshortët Hava dhe Sali Hidri me përkushtimin e...

“Shutter Island”, një film për nënën që vret tre fëmijët e saj

Nga Leonard Veizi   Çfarë ndodh në psikikën e një nëne e cila merr vendimin që të vrasë fëmijët e saj? Psikologët e psikiatrit reken të japin...

Lajme të tjera

Web TV