A ju dobëson vërtetë kafja me limon? Ja e vërteta e “dietës” ekstreme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy ingredientët më të shpeshtë në guzhinë që janë kafja dhe limoni, së bashku krijojnë një pije e cila mendohet të djegë efektivisht yndyrnat e barkut, ku gjithashtu reduktojë yndyrnat përgjatë belit apo të mundësojnë humbjen në tërësi të peshës trupore.

Tani që e dimë se cfarë janë të aftë të bëjnë këta dy ingredientë le ta pergatisim.

1-Marrim një filxhan caji bosh.
2-I hedhim një filxhan kafeje të ngrohtë.
3-Më pas shtrydhim gjysëm limoni.
4-Pjesën e mbetur të hapsirës e mbushim me ujë të ngrohtë.
5-I përziejmë.

Po lëngu i limonit i konsumuar vetëm ju ndihmon?

Me siguri keni lexuar diçka në lidhje me limonin dhe ujin e vakët ju ndihmon, por është thjesht një tjetër teori pa baza. I vetmi ndryshim është se do të ndiheni më gjatë të ngopur, por nuk ndikon në ndryshimin e peshës suaj.

A është i rrezikshëm ky trend i ri i TikTok-ut?

S’keni pse ta provoni një kombinim të tillë, aq më tepër nëse keni një stomak të ndjeshëm. Nuk do t’ju vijnë asnjë përfitim nga kafja me limon dhe po, aciditeti i tepërt është i dëmshëm.

Të fundit

Myrto Uzuni largohet nga fusha i lënduar, lajm i keq për Sylvinhon

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u dëmtua në ndeshjen Granada-Betis, që po luhet në këto momente dhe u...

Ervin Karamuço “zbërthen” arsyen e fortë: Ja pse Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës

Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës sepse i trembet bandave të Aldo Bares. Kështu deklaroi eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, mbrëmjen e sotme...

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Lajme të tjera

Web TV