“Në rrugë, media ka shpërthyer dhuna”/Salianji: Kemi ndonjë rrisk ne, apo nuk bie rrufeja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka ngritur shqetsimin në Kuvend në lidhje me ngjarjet e fundit në vend.

Ai u shpreh se kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Bledi Çuçi duhet të jenë në Kuvend dhe të flasin për ngjajren e rëndë, duke iu referuar sulmit në median Top Channel, ku humbi jetën roja Pala Kola.

“Duke qenë se në cdo rrugë, bar duke menduar se media nuk mund të preket ka shpërthyer dhuna. A keni ndondonjë rrisk ne që vijmë në punë apo nisemi nga parimi që nuk bie rrufeja në…Parlamet. dhe se dytë në kushte të tilla të një degradimi të rendit dhe sigurimit duhet që kryeministri dhe ministri i Brendshëm ta lënë luftën nga Tëitteri dhe të jenë këtu.

Është senaca e parë pas ngjajreve të pandodhur në këtë vend dhe që të dy nuk paraqiten. Ashtu sic nuk paraqitet dhe drejtori i Policsë. Është dita sot kur dita sot që kryeministri të japë llogari dhe padiskutim jo vetëm fjalët, por të jetë një luftë reale për të treguar se këtu ka qeveri.

Sjellja dhe mosinteresimi për humbjet njerzore pa diskutim që është shqetësuese” tha Salianji ndër të tjera.

Të fundit

Dita e Librit, mes leximeve dhe trëndafilave

nga Mauretta Capuano   Takime me shkrimtarë, lexime, prezantime librash, lexime të përbashkëta, emisione, konferenca. Po shpërthejnë iniciativat për Ditën Botërore të...

Pa dieta strikte, 5 rregulla të arta për të qëndruar në formë

Për t'u ndjerë në harmoni me veten dhe për t'u ndjerë mirë me trupin tonë, strategjia kryesore është të bëjmë gjithçka duke synuar ekuilibrin,...

Vendi im e di se çfarë ndodh kur bëni një marrëveshje me Rusinë

Nga Paula Erizanu   Gjithnjë e më shumë njerëz, përfshirë Papa Françeskun, po i kërkojnë Ukrainës të heqë dorë nga mbrojtja dhe të ulet në tryezën...

SPAK do të jetë përjetë. Po këta?

Nga Frrok Çupi Këta bëjnë lojën e hënës për kundruall SPAK. Aq më tepër që edhe ish presidenti Meta e caktoi orën kur do të...

Basha “hap listat” me email

Kryetari i Partisë Demokratike zyrtare Lulzim Basha duket se është ndërgjegjësuar mjaftueshëm që partia që drejton është në tkurrje të thellë. Pavarësisht nisjes së...

Lajme të tjera

Web TV