“Në rrugë, media ka shpërthyer dhuna”/Salianji: Kemi ndonjë rrisk ne, apo nuk bie rrufeja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka ngritur shqetsimin në Kuvend në lidhje me ngjarjet e fundit në vend.

Ai u shpreh se kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Bledi Çuçi duhet të jenë në Kuvend dhe të flasin për ngjajren e rëndë, duke iu referuar sulmit në median Top Channel, ku humbi jetën roja Pala Kola.

“Duke qenë se në cdo rrugë, bar duke menduar se media nuk mund të preket ka shpërthyer dhuna. A keni ndondonjë rrisk ne që vijmë në punë apo nisemi nga parimi që nuk bie rrufeja në…Parlamet. dhe se dytë në kushte të tilla të një degradimi të rendit dhe sigurimit duhet që kryeministri dhe ministri i Brendshëm ta lënë luftën nga Tëitteri dhe të jenë këtu.

Është senaca e parë pas ngjajreve të pandodhur në këtë vend dhe që të dy nuk paraqiten. Ashtu sic nuk paraqitet dhe drejtori i Policsë. Është dita sot kur dita sot që kryeministri të japë llogari dhe padiskutim jo vetëm fjalët, por të jetë një luftë reale për të treguar se këtu ka qeveri.

Sjellja dhe mosinteresimi për humbjet njerzore pa diskutim që është shqetësuese” tha Salianji ndër të tjera.

Të fundit

BE i alokon Shqipërisë 72 milionë euro si pjesë të Paketës së Mbështetjes

Bashkimi Evropian i ka transferuar 72 milionë euro Qeverisë së Shqipërisë si pjesë e mbështetjes së BE-së për të...

Rama takohet me Vuçiç, diskutojnë për tensionet në veri

Situata në veri të Kosovës është një ndër temat kryesore në samitin e dytë të Komunitetit Politik Evropian (EPC) që po mbahet sot në...

Vrau 12 vite më parë Ilir Rexhepin, Mihal Toshi meret i pandehur, e tradhtoi ADN

Elton Qyno Mihal alias Mirgen Toshi, wshtw marw i pandehur pwr njw vrasje tw kryer 12 vite mw parw nw Elbasan. Ndaj Toshit wshtw ngritur akuza...

Inteligjenca artificiale që zbuloi një antibiotik të ri, në dy orë

Një AI i MIT gjeti mes 7000 ilaçeve të reja potenciale një antibiotik efektiv kundër Acinetobacter Baumannii, një superbakter spitalor. Një inteligjencë artificiale e zhvilluar...

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, Katalin Novak. Ajo është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Pas takimit që do të kenë kokë...

Lajme të tjera

Web TV