Veliaj: Fushata jonë pozitive me ide dhe risi, jo një fushatë çjerrjesh dhe sharjesh

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga selia rozë, në një intervistë televizive, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se fushata për Tiranën do jetë një fushatë pozitive në bazë të ideve dhe risive dhe jo të sharjeve e çjerrjeve.

“Ne nuk jemi në këtë fushatë sepse kemi inat një nga kandidatët, ose një nga forcat.

Jemi në këtë fushatë sepse e kemi pasion këtë punë që bëjmë, menaxhimin e këtij qyteti apo të 5 bashkive që sot janë duke kaluar ditët e tyre më të mira. Nuk ka qenë kurrë vlera e pronës, në secilën prej këtyre 5 bashkive, në nivelin që është sot.

E mira nuk ka fund dhe patjetër që duam t’i çojmë gjërat më lart. Por kam përshtypjen që një fushatë inteligjente është fushata që nuk merret me të tjerët, por që merret me idetë. Nuk jam këtu të komentoj njerëzit apo kandidatët e forcave të tjera, por jam këtu të komentoj idetë, sepse janë ato që na kanë sjellë fitore dhe rezultat.

Ndaj mezi pres që kjo të jetë një fushatë e ideve, një fushatë pozitive dhe jo një fushatë çjerrjesh dhe sharjesh. Eshtë një frymë që ka dalë nga moda dhe një frymë që nuk ka sjellë fitore e rezultat”, tha Veliaj.

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV