Verona është “viktima” e radhës e Juventusit, bardhezinjtë vijojnë formën pozitive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Juventus është në formë të mirë në Serie A, teksa ka mundur minimalisht 1-0 Veronën në shtëpi. Për të marrë 3 pikët, djemtë e Max Allegrit u mjaftuan me golin e Kean në minutën e 56-të.

Me këtë rezultat, “Zonja e Vjetër” shkon në kuotën e 44 pikëve, në vendin e shtatë, duke iu afruar kështu zonës europiane. Ndeshja e radhës është në Romë, ndaj Lazios.

Në krahun tjetër, veronezët po bëjnë një sezon tejet të dobët, vetëm vendi i 18-të me 19 pikë.

Të fundit

Puthi Georgia Melonin/ Basha “xhelozon” Ramën: Sillet si yjet e Hollywood-it

Veprimi i kryeministrit Edi Rama një ditë më parë në Molavi, ku i dha një përaqfim të zjarrtë kryeminsitries...

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Mbrëmjen e sotme është arrestuar Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro. Rama ka reaguar menjëherë për arrestimin e zyrtares. “Një Sekretare e...

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e qeverisë (Emri)

Sekretarja e Përgjithshme e ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro është arrestuar këtë të premte. Arrestimi është kryer me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK) dhe...

Ja cilat janë vendet me peizazhin më piktoresk në Evropë, Shqipëria në vendet e para

Pikturat e peizazhit shpesh kanë tre elementë kryesorë: terrenin malor, bollëkun e ujit dhe një shumëllojshmërinë e bimësisë. Ky është parë si peizazhi ideal si...

Pa këta tre elementë marrëdhënia juaj nuk do të “mbijetojë”

Ne të gjithë kemi nevoja të ndryshme në një marrëdhënie që janë shumë të rëndësishme për ne sa kontroll do të ushtrohet mbi ne,...

Lajme të tjera

Web TV