Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

A ka qenë dora e njeriut ajo që shkaktoi tërmetin në Turqi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sizmiologu Edmond Dushi i ftuar në Wake Up ka ndarë edhe mendimin e tij si ekspert i fushës në lidhje me tërmetin e Turqisë.

Pavarësisht se kanë dalë shumë fjalë se ky tërmet mund të jetë shkaktuar nga dora e njeriut si për shembull sistemi Harps, sizmologu e hedh poshtë këtë pretendim duke u shprehur se nuk beson kurrë që një teknologji njerëzore të arrijë të krijojë një energji kaq të madhe.

Edmond Dushi: Ka një shkallë, e jep Shërbimi Gjeologjik Amerikan shumë të qartë për publikun për të kuptuar se çfarë energjie kolosale ka një termet tektonik ose natyror. Kjo shkalla tregon qartë që shpërthimi bërthamor i Hiroshimës që merret si referencë, është shumë, shumë poshtë shkallës në raport me tërmetet më të fortë të botës që kanë ndodhur, tani renditet si xhevahir edhe ky i Turqisë. Kështu që unë nuk mund të besoj kurrë që një teknologji njerëzore të arrijë të krijojë një energji kaq të madhe, ndonëse ajo është 10% e asaj energjie apo buxheti që manifestohet në një thyerje tektonike, po ajo është një energji shumë kolosale krahasuar me disa fish shpërthimet bërthamore të njohura deri tani.

Neada Muçaj: Pra nuk është dora e njeriut, por janë fenomene natyrore.

Edmond Dushi: Pastaj sistemi Harps ka të bëjë kryesisht me aspekte elektromagnetike dhe nuk mund të arrihet kurrsesi.

Të fundit

Horoskopi 15 Korrik 2024, çfarë kanë parashikuar yjet për shenjën tuaj

Dashi Do përballeni me një të papritur të cilën me zor do e zgjidhni. Në raportin dashuror mos jini negativ,...

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike në vend. Kështu tha në një...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Lajme të tjera

Web TV