Forma e dobët momentale, mediat katalanase “kryqëzojnë” Lewandowskin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Barcelona u ndal në barazim pa gola në shtëpi kundër Gironas në xhiron e 28-të të La Ligës të hënën, por me atë pikë rriti avantazhin ndaj Real Madridit, i cili humbi ndaj Villarrealit.

Skuadra e Xavit dominoi gjatë gjithë ndeshjes, por nuk arriti të depërtojë në bunkerin e mysafirëve, të cilët nuk patën asnjë goditje në portë.

Pas ndeshjes, mediat katalanase kritikuan më së shumti Robert Lewandowski, i cili pas një dëmtimi të lehtë shënoi vetëm dy gola në shtatë ndeshjet e fundit, të dyja në fitoren 4-0 ndaj Elche.

Polaku është ende golashënuesi më i mirë i kampionatit me 17 gola (tre më shumë se Benzema), por është kthyer në objektivin kryesor të kritikave.

“Lewandowski nuk mori pjesë fare në ndeshje dhe me çdo paraqitje ai ndikon gjithnjë e më pak në lojën e Barcelonës. Rënia e tij vazhdon”, shkruan gazeta katalanase Sport.

Mundo Deportivo shton se 34-vjeçari polaku ishte krejtësisht i padukshëm dhe është në krizë të rëndë.

Lewandowski ishte fantastik në pjesën e parë të sezonit, por më pas u lëndua dhe që nga fillimi i marsit nuk po arrin të gjejë formën e duhur.

Këtë sezon, ai ka shënuar 27 gola dhe shtatë asistime në 36 ndeshje për Barcelonën në të gjitha garat.

Të fundit

Rasti “Meta”, Vojo dhe urgjenca e Ligjit për Partitë Politike

Nga Ben Andoni Ish-presidenti i vendit Ilir Meta, kryetar dhe së shpejti mëtuesi kryesor për president i PL-së, një partie...

PS tre mandate në pushtet, i dërguari i SHBA: Me kënaqësi presim zgjedhjet e ardhshme

I ngarkuari me punë i SHBA në Tiranë, David Wisner gjatë një interviste për ”Zërin e Amerikës”, tha se qëndrimi për Sali Berishën nuk...

Pija “magjike” që ka bërë bujë! Gratë dëshmojnë se duken më të reja pas konsumit të saj

Një pije u bë virale së fundmi dhe një numër i madh grash pohuan se kishin vënë re që pas konsumimit të këtij lëngu...

“Përse u shenjëstrua Dumani?”/ Ja si përgjigjet analisti i njohur

Në një intervistë në një emision televiziv, analisti Arben Meçe, analizoi deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë, dhe akuzat e tij të forta...

Rikthehet “makthi” i tërmetit në Turqi, pamje nga momenti i lëkundjeve sizmike

Tërmeti i magnitudës 5.6 Rihter që goditi Turqinë pasditen e kësaj të enjteje shkaktoi panik te banorët. Lëkundjet e tërmetit u regjistraun në rajonin e...

Lajme të tjera

Web TV