test

Përballje gjigantësh në Etihad, formacionet zyrtare të supersfidës Manchester City-Bayern

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester City pret Bayern Munchun në ‘Ethihad Stadium’ në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Qytetarët fituan bindshëm ndaj RB Leipzig për të kaluar tutje, ndërsa bavarezët eliminuan PSG-në.

Pep Guardiola për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me emra si De Bruyne, Gündogan, Grealish dhe Haaland.

Në anën tjetër Thomas Tuchel luan me emra si Coman, Musiala, Sané dhe Gnabry.

Formacionet zyrtare:

Man City: Ederson; Stones, Akanji, Rúben Dias, Aké; Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne, Gündogan, Grealish; Haaland

Bayern Munich: Sommer; Pavard, De Ligt, Upamecano, Davies; Kimmich, Goretzka; Coman, Musiala, Sané; Gnabry.

Të fundit

Portugalia synon të vulosë kualifikimin ndaj Turqisë, formacionet zyrtare të skuadrave

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Portugalisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që nis me fillim nga...

Ushqimet që shkaktojnë gazra, mënyra e duhur si t’i konsumoni

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tjera që shkaktojnë gazra dhe shqetësime gastrointestinale. Gazat prodhohen kryesisht nga...

Lando Norris do të niset nga Pole Position në Çmimin e Madh të Spanjës, befason Hamilton

Lando Norris do të niset i pari në garën e së dielës në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1. Piloti britanik i...

Tri gjërat që duhet të bëni për të fituar zemrën e një gruaje

Sipas një prej sondazheve në rrjetet sociale, ka disa gjëra kyçe që gratë presin nga partnerët e tyre të mundshëm. Disa prej tyre janë...

Gjeorgjia merr pikën e parë historike në Europian, Çekia i “shpëton” humbjes

Gjeorgjia dhe Çekia e mbyllën në barazim 1-1 ndeshjen e dytë të Grupit F. Për të dyja kombëtaret kjo ishte pika e parë në...

Lajme të tjera

Web TV