Manchester United rikthehet tek fitorja duke mposhtur në shtëpi Aston Villan

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas barazimit ndaj Tottenhami, Manchester Unitedit është kthyer te fitorja duke fituar me rezultat 1-0 ndaj Aston Villës në Old Trafford.

Edhe pse ishte një fitore minimale, vendasit ishin skuadra më e mirë në fushë në pjesën më të madhe të ndeshjes.

Goli i vetëm në këtë takim erdhi nga Bruno Fernandes në minutën e 39-të.

Në pjesën e dytë rastin më të mirë për gol e krijoi Casemiro (73’), por braziliani gjuajti vetëm afër shtyllës së majtë.

Pas kësaj fitore Man Utd vazhdon në vendin e katër me 63 pikë, nëntë më shumë se Aston Villa në pozitën e gjashtë.

Ndeshja e radhës për Djajtë e Kuq është ndaj Brightonit, kurse Villa do të udhëtojë te Wolves.

Të fundit

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet televizive, mëndja edhe mund të...

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke ngritur aludimet se do të...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Lajme të tjera

Web TV