Tensionohet situata në protestën e Bërxullës, policët tentojnë të largojnë banorët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Momente tensioni janë shënuar ditën e sotme në protestën e banorëve të Bërxullës, ku efektivë të policisë duket se kanë shtyrë një nga qytetaret e cila qëndronte në rrugë, në tentativë për të liruar qarkullimin.

Kujtojmë se të pranishëm në protestë janë edhe fëmijë.

“Mos më prekë njeri me dorë. Nuk më bën njeriu dritë fare. nuk kam për të liruar rrugën. Më është sosur durimi më çoni ku të doni. Ku është shteti të më japë zgjidhje”, dëgjohet të thotë një nga protestueset.

Ndërkohë një tjetër banore u shpreh se kryeministri Edi Rama nuk guxon të shkojë të bëjë fushatë në Bërxullë, pasi e ka shkatërruar tashmë atë.

“Të bëjnë tallava në rrugë, le të vijë të kërcejë me në banorët e Bërxullës se me kë nuk ka kërcyer. ka shkuar kudo të bëjë fushatë, le të vijë në Bërxullën që e shkatërroi”, dëgjohet të thotë ajo.

Të fundit

Horoskopi ditor, 10 Dhjetor 2023

DASHI Gjatë kësaj dite do bëni mirë të reflektoni më gjatë dhe të braktisni disa zakone të këqija. Keni për...

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season, me rezultat 123-109 ndaj Indiana...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Humbi rrugën në Malin e Dajtit, policia i shkon në ndihmë turistit gjerman

Policia i ka ardhur në ndihmë një shtetasi gjerman. Ky i fundit rreth pasdites, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën,...

Lajme të tjera

Web TV