Monedhat e huaja ende në krizë, ja me sa do të këmbehet euro dhe dollari në vendin tonë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot, më 9 maj 2023, dollari amerikan blihet me 100.6 lekë dhe shitet me 101.5 lekë.

Euro blihet me 110.8 lekë dhe shitet 111.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126.5 lekë dhe shitet me 127.7  lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.6 lekë, ndërsa në shitje me 113.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.7 lekë dhe në shitje me 76.5 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme.

Nuk ka lëvizje tek monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 9 Maj 2023

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV