Destinacion turistik/ CNN rendit Shqipërinë mes 12 sugjerimeve për verën e 2023

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

CNN e rendit Shqipërinë mes 12 vendeve që mund të vizitohen këtë verë. Në artikull vendi ynë konsiderohet si një perlë mesdhetare e cila ka mundësi të ketë më pak njerëz se Greqia dhe Kroacia.

Shqipëria është mes 12 alternativave për t’u vizituar përgjatë verës së këtij viti. Rrjeti amerikan CNN e rendit vendin tonë si një destinacion të turizmit mes bregdetit, natyrës dhe trashëgimisë kulturore.

Vendi ynë është sugjerimi i 12-të i kësaj vere, teksa si fotografi ilustruese është zgjedhur Kruja me përshkrimin se Shqipëria është një perlë mesdhetare që ka të ngjarë të jetë më pak e mbushur me njerëz këtë verë sesa Greqia dhe Kroacia.

Më tej CNN shkruan se Shqipëria ka një vijë bregdetare të mrekullueshme me plazhe të pacenuara; Butrinti, një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s që dikur ishte një koloni greke dhe qytet romak, i braktisur më vonë gjatë Mesjetës; plus mundësi për shëtitje, ecje dhe eksplorim të jashtëzakonshëm.

Në artikull, Shqipëria renditet krah vendeve si, Italia, Spanja, Austria, Malta, Argjentina, Meksikë, Peruja dheTajlanda.

Të fundit

Greqia mbyll Stadiumin Olimpik, impianti ka probleme me çatinë

Autoritetet greke kanë mbyllur stadiumin më të madh sportiv të vendit për shkak të pasigurisë së çatisë prej çeliku....

Merimangat e politikës

Nga Artur Ajazi Politika në Shqipëri, është tjerrur keqas për mbi 32 vjet në skuta të errëra, aq sa do të duhen edhe 3 dekada...

Kryeministri japonez: Ndalimi i martesave brenda të njëjtit s*ks nuk është diskriminim

Kryeministri i Japonisë Fumio Kishida është kritikuar pasi tha se ndalimi i martesa brenda të njëjtit seks nuk është diskriminim. Javë më parë, ai i...

Nusja dhunon vjehrrit në Shkodër/ Të moshuarit e kallëzojnë në polici

Në Shkodër, policia ka nisur një procedim penal për një shtetase 39-vjeçare. Dyshohet se kjo shtetase ka ushtruar dhunë fizike ndaj vjehrrit të saj. Njoftimi i...

3 gjërat që duhet të bëni nëse keni probleme me kujtesën

Nuk ka rëndësi nëse drejtoni një biznes apo jeni thjesht të punësuar në një kompani, të gjithë kemi kode apo mbajmë shënime për takime...

Lajme të tjera

Web TV