‘Mirënjohëse shqiptarëve për mikpritjen”/ Ambasadorja Kim vijon me turin e ‘lamtumirës’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim vijon me turin e lamtumirës, ku sot ka vizituar qytetin e Shkodrës.

Ambasadorja ka falenderuar popullin e veriut të Shqipërisë që tregoi historinë dhe karakterin e tyre dhe çfarë do të thotë të jesh i fortë dhe besnik.  Kim është shprehur mirënjohëse shqiptarëve për mikpritjen, inkurajimin dhe shembullin e tyre.

“Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka vizituar Shkodrën pasi ka qëndruar në Tropojë në kuadër të turit të saj të lamtumirës në të gjithë Shqipërinë.

Ambasadorja Kim falënderoi popullin e veriut të Shqipërisë që tregoi historinë dhe karakterin e tyre dhe çfarë do të thotë të jesh i fortë dhe besnik, të qëndrosh për atë që ata besojnë dhe në të njëjtën kohë, të jesh i hapur ndaj botës dhe të tregosh mirësi. ndaj të huajve.

Ajo tha se u është përgjithmonë mirënjohëse shqiptarëve për mikpritjen, inkurajimin dhe shembullin e tyre”, shkruan ambasada e SHBA.

 

 

Të fundit

Mbi 1 mln turistë në shtator/ Rama: S’korrespondojnë me të ardhurat që deklarojnë hotelet

Gjatë muajit shator vendin e kanë vizituar mbi 1 milionë turistë, ndërsa synohet që deri në fund të vitit...

Ky zakon në dush ka efekte befasuese në tru: Për çfarë bëhet fjalë

A keni dëgjuar për përfitimet pozitive që dushi me ujë të ftohtë sjell në trupin dhe mendjen tuaj? Përveç nxitjes së qarkullimit të gjakut dhe...

Gjashtë grupet e njerëzve që duhet të kufizojnë konsumimin e mishit të kuq!

Mishi i kuq ka një reputacion të keq prandaj mjekët dhe nutricionistët këshillojnë të mos e teproni me konsumimin e saj. Rekomandohet të mos...

Nga ndeshja Shqipëri-Çeki te drejtësia/ Astrologia bën parashikimin tronditës

Astrologia e njohur, Meri Shehu, ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në emisionin “Wake Up” për të bërë parashikimin e horoskopit për...

Habit inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të lajmeve në Euronews Albania,...

Lajme të tjera

Web TV