Inter Miami po shndërrohet në një Barça të “vogël”, gati zyrtarizimi i Busquets

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sergio Busquets orët e ardhshme do të zyrtarizohet futbollit i Inter Miamit në MLS. Mësohet se oferta e bërë nga skuadra nga Florida e ka bindur mesfushorin, i cili ka pranuar të firmosë për dy vjet, pra deri në vitin 2025.

Kuptohet se në vendimin e Busquets ka pasur ndikim thelbësor edhe fakti që në këtë skuadër do të luajë miku i tij, Lionel Messi, me të cilin ndau dhomën e zhveshjes te Barcelona për plot 13 vite.

Por 34-vjeçari duke se nuk do të jetë vetmi futbollist që sapo mbylli kontratën me Barçën transferohet në Amerikë.

Mediet spanjolle e bëjnë thuajse të mbyllur edhe transferimin e Jordi Albës tek Inter Miami.

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV